Valmierā badmintona treniņus apvienos ar krūmmelleņu lasīšanu

Sākot ar 3.augustu, Valmierā katru darba dienu notiks badmintona treniņprocess, kurš tika apvienots ar krūmmelleņu lasīšanu. Jauniešiem no rīta notiks badmintona treniņi, pēc pusdienām viņi dosies lasīt ogas, bet vakarā būs vēl viens vieglāks treniņš, tai skaitā komandu spēlēs vai badmintona treniņspēles. Projektā var piedalīties gan valmierieši, gan arī badmintona spēlētāji no citām Latvijas pilsētām. Ogu lasīšanā var pievienoties arī bērnu vecāki.

“Tas ir ļoti nozīmīgs projekts, kurā ieguvēji ir gan badmintons, gan jaunieši un viņu vecāki, gan arī saimniecība “Krūmmellenes.lv” un tās klienti. Tie ir papildus treniņi badmintonā jauniešiem, kuriem ir iespēja arī papildus nopelnīti naudu, vecākiem noteikti ir prieks, ka bērni attīsta darba tikumu, savukārt “Krūmmellenes.lv” iegūst šobrīd tik ļoti aktuālos sezonas laukstrādniekus. Visi ir ieguvēji! Neticams veiksmes stāsts! Vienīgi jācer, ka laika apstākļi nepievils,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Badmintona treniņus Valmierā organizēs badmintona treneris Andis Bērziņš. Treniņi notiks Valmieras Pārgaujas sākumskolas Sporta zālē.

Krūmmellenes tiks lasītas badmintona spēlētājam Aigaram Bedrītim piederošajā saimniecībā “Krūmmellenes.lv”, kura atrodas Burtnieku novadā nepilnus 10 km attālumā no Valmieras. 

Jaunieši un vecāki, kuri tiks iesaistīti ogu lasīšanā, tiks oficiāli noformēti kā sezonas laukstrādnieki. Piedāvātais atalgojums ir 1 eiro par 1kg kvalitatīvi nolasītām ogām. Nopelnītā alga tiks izmaksāta katru nedēļu, piektdienās.

Lauku atbalsta dienesta interneta lapā norādīts, ka sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis ir 15% apmērā no laukstrādnieka nopelnītā atalgojuma, bet ne mazāks kā 0,70 eiro par katru nostrādāto dienu. Maksimālais termiņš, kurā var piemērot sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokļa režīmu, nevar pārsniegt 65 nostrādātās dienas un saņemto ienākumu maksimālais apmērs nevar pārsniegt 3000 eiro. Šis nodokļa režīms attiecas tikai uz tiem laukstrādniekiem, kas ir nodarbināti tieši sezonas rakstura darbos no kārtējā gada 1.aprīļa līdz kārtējā gada 30.novembrim. 

Šobrīd ir paredzēts, ka jauniešiem būs priekšpusdienas un vakara treniņi, bet pēc pusdienām būs laiks ogu lasīšanai. Taču grafikā iespējamas arī izmaiņas, kuras var ietekmēt laikapstākļi.

Šādā veidā badmintona treniņus var organizēt trīs nedēļas, no 3.augusta līdz 21.augustam, bet jauniešiem un vecākiem ogas lasīt iespējams arī ilgāk, līdz pat septembra vidum.

“Lai gan ogas iespējams lasīt arī brīvdienās, taču badmintonisti savas brīvdienas izmantos tās pavadot badmintona turnīros. Kā zināms, 8.augustā tepat netālu Siguldā notiks Yonex XI LABL 6.posms, savukārt 15. un 16.augustā netālu Valkā notiks tradicionālais starptautiskais dubultspēļu turnīrs,” precizē Valmieras badmintona treneris Andis Bērziņš.
Interesentiem ir jāpiesakās pie Valmieras badmintona trenera Anda Bērziņa – e-pasts: aberzs@inbox.lv; telefons +371 28341121.