16 nedēļas līdz Rimi Rīgas maratonam

Pagājušajā nedēļas nogalē ar Rimi Rīgas maratona Skriešanas skolu un pavasara treniņu programmas pieteikšanu pie t/c Alfa tika atklāta 16 nedēļu atskaite līdz Rimi Rīgas maratonam. Tas ir vispārpieņemts simbolisks atskaites punkts, lai paspētu sagatavoties garākajām distancēm – maratonam un pusmaratonam.

Rimi Rīgas maratona Skriešanas skolu apmeklēja vairāki simti skriešanas entuziastu, un Latvijas vadošie garo distanču skrējēji tajā atklāja savas šī gada ambīcijas attiecībā uz dalību maratonā. Nākamā Skriešanas skola norisināsies 29. februārī t/c Alfa kino Cinamon Kosmos zālē, un reģistrācija skolai tiks atklāta jau tuvākās nedēļas laikā.

Pagājušā nedēļas nogale t/c Alfa tika pavadīta maratona zīmē, iedvesmojot un izglītojot skrējējus un aktīva dzīves veida atbalstītājus pirmajā Rimi Rīgas maratona Skriešanas skolā. Tajā uzstājās gan skriešanas pasākumu organizatori ar stāstu par pasākumu organizēšanas aizkulisēm, gan Latvijas ātrākā maratoniste Jeļena Prokopčuka ar noderīgiem ieteikumiem, gatavojoties maratonam, gan arī citi Latvijas elites atlēti un skriešanas entuziasti ar saviem pieredzes stāstiem. Skriešanas skolā piedalījās vairāki simti dalībnieku un lielās intereses dēļ organizatori nodrošināja iespēju vērot pasākumu video tiešraidē, kuras ieraksts joprojām aplūkojams Rimi Rigas maratona Facebook lapā. Savukārt svētdien visi tika aicināti tikties pie t/c Alfa jau sporta tērpos, lai kopīgi atklātu maratona pavasara treniņu programmu sadarbībā ar Riga Runners un Nike Run Club.

“Rimi Rīgas maratona aktivitātes t/c Alfa ir ienesušas gan košākas krāsas, gan vairāk enerģijas un rosības tā apkaimē. Pirmo reizi kinoteātra Cinamon Kosmos zālē pulcējās prāvs sporta entuziastu pulks, kas liecina par cilvēku vēlmi būt aktīviem, izprast un novērtēt savus spēkus. Ir lieliski apzināties, ka Alfa tādējādi rosina ikvienam domāt par savu fizisko labsajūtu. Aicinām izmantot iespēju apmeklēt arī otro Skriešanas skolu 29. februārī un iegūt pieredzējušu savas jomas speciālistu padomus par sportošanu!” aicina t/c “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Maratona grupu treniņi par brīvu – pievienojies

Jau no pagājušās svētdienas ikviens skrējējs un aktīvās atpūtas cienītājs ir aicināts pievienoties Rimi Rīgas maratona pavasara treniņu programmai, kas šogad tiek rīkoti sadarbībā ar Riga Runners un Nike Run Club.  Šogad tradicionālie pavasara Mežaparka koptreniņi atraduši jaunu mājvietu un katru svētdienu notiks maratona sezonas notikumu centrā t/c Alfa. Daudzveidīgā treniņu programma plānota visu līmeņu skriešanas mīļotājiem, nodrošinot atbilstošu slodzi un treniņus pieredzējušu treneru un treniņu grupu vadītāju uzraudzībā. Tuvojoties Rimi Rīgas maratonam 16. un 17. maijā, treniņu skaits nedēļā pieaugs, piedāvājot arvien jaunus treniņu veidus. Lojālie skrējēji, kuri regulāri apmeklēs treniņus, saņems patīkamus bonusus: atlaides Sportland un Nike veikalos, Rimi Rīgas maratona skriešanas kreklu, bezmaksas dalību Rimi Rīgas maratonā un citas ar skriešanu saistītas balvas.

Jeļena Prokopčuka Rimi Rīgas maratonā skries klasisko 42 km distanci

Rimi Rīgas maratona pirmajā Skriešanas skolā, kas t/c Alfa Cinamon Kosmos zālē pulcēja daudz interesentu, Latvijas vadošie garo distanču skrējēji atklāja savas šī gada ambīcijas un plānus Rimi Rīgas maratonā. Lielāko intrigu radīja Jeļenas Prokopčukas plāni šī gada pavasarim. Lai arī pilnvērtīgā elites treniņu režīmā joprojām nav atgriezusies, Jeļena solās būt gatava startam jubilejas jeb 30. Rimi Rīgas maratonā 17. maijā.

“Līdzās bērnu audzināšanai un treniņiem, esmu uzņēmusies arī atbildīgu treneres un iedvesmotājas lomu gan “Jeļenas Prokopčukas skriešanas skolā”, gan Rimi Rīgas maratonā, cenšoties savu pieredzi nodot gan tiem, kas tikai apgūst pirmos soļus skriešanā, gan pieredzējušiem atlētiem. Rimi Rīgas maratonā šoreiz necentīšos pretendēt uz pjedestāla vietu, lai gan no Latvijas čempiones titula maratonā, kas, starp citu, nav manā kolekcijā, neatteiktos. Aicinu visus izvēlēties saviem spēkiem atbilstošu distanci un maratona jubileju pienācīgi nosvinēt ar skaistu skrējienu Rīgā 17. maijā”, savu nostāju pauž Jeļena Prokopčuka.  

Karīna Helmane – Soročenkova, kura pērn Frankurtes maratonā uzstādīja personīgo maratona rekordu, kļūstot par otro ātrāko maratonisti Latvijā, jaunajā sezonā grib pārspēti pati sevi dažādās disciplīnās: “Viens no mērķiem būtu labot 10 000 m jeb 10 km skrējiena rezultātus, jo tas palika nepiepildītais mērķis iepriekšējā sezonā. Šobrīd gatavojos Pasaules Čempionātam pusmaratonā, kas marta beigās notiks Polijā. Noteikti gribētu skriet arī Rimi Rīgas maratonā, lai aizstāvētu savu jau iepriekšējos divos gados iegūto Latvijas čempiones titulu. Ļoti ceru, ka izdosies aizbraukt arī uz Eiropas Čempionātu, kur plānoju startēt pusmaratona distancē. Un vēl mums ar treneri vajadzētu izdomāt kādu skaistu rudens maratonu, kurā piedalīties, lai uzliktu sezonai punktiņu uz “i”.”

Kungu konkurencē Jānis Višķers pagājušajā sezonā divreiz lauza savu pusmaratona rekordu un uzstādīja personīgo rekordu arī maratona distancē Berlīnes maratonā. Taču par saviem šī gada plāniem Jānis ir visai noslēpumains: “Ņemot vērā jaunos olimpiskos standartus, nolēmu mainīt arī savu treniņu metodiku un procesu. Ja reiz gribu būt ātrāks un kaut kad nākotnē izpildīt Olimpiskos kritērijus, treniņu procesā ir vajadzīgas kardinālas pārmaiņas! Par rezultātiem šajā sezonā nevēlos runāt, jo šobrīd esmu ceļā uz nezināmo, lai jau netālā nākotnē labotu savus un, iespējams, arī Latvijas rekordus pusmaratonā un maratonā. Esmu pozitīvi noskaņots, lai sasniegtu sev izvirzītos mērķus, tāpēc lūgums maniem konkurentiem neatslābt, lai man būtu papildu motivācija manu mērķu īstenošanai!”

Latvijas maratona un pusmaratona rekorda turētājs Valērijs Žolnerovičs prognozē, ka Rimi Rīgas maratona ievaros startēs pusmaratona distancē. Savukārt Dmitrijs Serjogins, kurš pagājušajā gadā startēja Pasaules čempionātā maratonā Dohā un gada izskaņā laboja sev piederošo Latvijas rekordu 10 km distancē, nolēmis izaicināt sevi maratona distancē un aizstāvēt savu pērn iegūto Latvijas čempiona titulu.

Otrā Rimi Rīgas maratona Skriešanas skola jau 29. februārī

Pirmā Skriešanas skolas programma bija veidota kā iedvesmas avots visiem skrējējiem, lai sāktu gatavoties Rimi Rīgas maratonam. Savukārt, otrā un šogad noslēdzošā Skriešanas skola būs veltīta praktiskākām tēmām – treniņu plāniem, uzturam, motivācijai trenēties, sportošanai pēc slimošanas vai traumām. Pieteikšanās skolai un konkrēta pasākuma programma tiks izsludināta līdz nedēļas beigām. Visi interesenti tiek aicināti pieteikties pēc iespējas ātrāk, jo, kaut arī dalība pasākuma ir bez maksas, vietu skaits ir ierobežots.

Papildu informācija:

Inese Ķīkule tel: 2966 6110

inese.kikule@necom.lv

www.rimirigamarathon.com

Par Rimi Rīgas maratonu: Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. 30. Rimi Rīgas maratons notiks 2020. gada 16.-17 maijā. 2019. gadā Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu Slimnīcas fondu un Rimi izveidojis “Kustību par kustību” bērniem ar kustību traucējumiem, lai ar skrējēju aktīvu līdzdalību savāktu 35 000 eiro ziedojumu. 2019. gadā pasākums pulcēja 38 398 dalībniekus, t. sk. 4 632 ārvalstniekus no 82 pasaules valstīm un teju 13 tūkstošus bērnu “Rimi Bērnu dienas” ietvaros. Pasākums atkārtoti saņēmis prestižo Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (World Athletics) “Zelta” kvalitātes zīmi (Gold Label). Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Rimi, sponsori – WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Live Riga, maratona sezonas notikumu centrs– t/c Alfa. Partneri – Mēness aptieka, dabiskais minerālūdens Mangaļi, DPD Latvija, SIS,Gardena, Latvijas Zaļais punkts, Gjensidige, LSFP, LVS, Tonus-Elast, Klotiņi & Serģis, Hansgrohe, VSK Noskrien. Mediju partneri – LTV, LSM, Dienas Bizness, JCDecaux