Latvijas jaunie sportisti gatavi cīņām III Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles norisināsies Šveices pilsētā Lozannā un savu sportisko meistarību pārbaudīs vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm. Latvijas delegācijas sastāvā ir iekļauti 30 talantīgākie jaunie ziemas sporta veidu sportisti, kuri piedalīsies 9 sporta veidos. III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim.

Šodien, 3.janvārī “Elektrum Olimpiskajā centrā” norisinājās Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas prezentācijas pasākums, kura laikā jaunieši viens ar otru iepazinās, uzzināja praktisku informāciju, kas būs jāņem vērā Olimpisko spēļu laikā, noklausījās semināru par dopingu un kontroles procedūrām, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis nosauca Latvijas delegācijas karognesēju Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

“Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas karognesējs III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā būs viens no talantīgākajiem Latvijas jaunajiem kalnu slēpotājiem Kristofers Gulbis”, tā prezentācijas pasākumā paziņoja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Novēlu visiem Latvijas jaunajiem sportistiem sasniegt savas karjeras augstākos sasniegumus, izbaudīt Olimpisko gaisotni un mājās atgriezties motivētiem turpināt iesākto”.

Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas dalībnieki piedalīsies 9 sporta veidos – biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3×3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Latvijas komandas sastāvā ir iekļauti 30 sportisti. Lielākā pārstāvniecība būs kamaniņu sportā, kur būs pilna komanda – septiņi sportisti, biatlonā startēs seši sportisti, pa diviem pārstāvjiem būs bobslejā un skeletonā, distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startēs attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalīsies četri sportisti, šorttrekā – divi, bet viena pārstāve būs 3×3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiks veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve būs vārtsardze.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim.Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši un godalgotas vietas izcīnījuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en.

LATVIJAS JAUNATNES OLIMPISKĀS KOMANDAS “LOZANNA 2020” SASTĀVS:

SPORTISTI PERSONĀLS
1. LATVIJAS BIATLONA FEDERĀCIJA
1. Aleksandrs Kuzņecovs 1. Pjotrs Sardiko
2. Imants Maļina 2. Arvis Liepiņš
3. Ņikita Kondrašovs 3. Anžela Brice
4. Līva Šahno    
5. Signe Miķelsone    
6. Anastasija Ņedaivodina    
2. LATVIJAS BOBSLEJA UN SKELTONA FEDERĀCIJA
BOBSLEJS
7. Renārs Grantiņš 4. Jānis Ķipurs
8. Loreta Beķerniece    
SKELETONS
9. Elvis Veinbergs 5. Gints Dzērve
10. Annija Miļūne    
3. LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA
11. Gints Bērziņš 6. Zintis Šaicāns
12. Kaspars Rinks 7. Pēteris Cīmanis
13. Ardis Liepiņš 8. Ingrīda Amantova
14. Zane Kaluma    
15. Justīne Maskale    
16. Viktorija Ziediņa    
17. Selīna Elizabete Zvilna    
4. LATVIJAS SLĒPOŠANA FEDERĀCIJA
DISTANČU SLĒPOŠANA
18. Lauris Kaparkalējs 9. Dainis Vuškāns
19. Aleksandrs Artūrs Ļūļe 10. Guntars Namsons
20. Samanta Krampe    
21. Kristīne Brunere    
KALNU SLĒPOŠANA
22. Kristofers Gulbis 11. Stefan Schild
23. Dženifera Ģērmane 12. Renārs Doršs
5. LATVIJAS SLIDOŠANAS ASOCIĀCIJA
ŠORTTREKS
24. Māris Jānis Šternmanis 13. Jēkabs Saulītis
25. Anna Jansone    
6. LATVIJAS HOKEJA FEDERĀCIJA
26. Jeļizaveta Stadņika 14. Miks Golubovičs
7. LATVIJAS KĒRLINGA ASOCIĀCIJA
27. Ričards Vonda 15. Raimonds Vaivods
28. Eduards Seļiverstovs    
29. Anna Lasmane    
30. Ērika Patrīcija Bitmete    

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.