2019.gadu kā reitinga līderis noslēdz Reinis Krauklis

Latvijas Badmintona federācijas ir apkopojusi Latvijas badmintona reitinga kopvērtējumu 2019.gadā. Kā absolūts līderis 2019.gadu ir noslēdzis Reinis Krauklis, kurš bija pirmais vīriešu vienspēlēs un vīriešu dubultspēlēs, kā arī spēcīgākais no vīriešiem jauktajās dubultspēlēs, savukārt Jekaterina Romanova 2019.gada sezonu noslēdza kā spēcīgākā sieviešu vienspēlēs un sieviešu dubultspēlēs, taču jauktajās dubultspēlēs šogad spēcīgāka bija Diāna Stognija.

Latvijas badmintona reitingā tiek ņemti vērā 10 labākie turnīru rezultāti pēdējo 18 mēnešu laikā.

Šobrīd Latvijas badmintona reitingā ir aktīvi 774 spēlētāji, tai skaitā 453 vīrieši un 321 sieviete. Latvijas badmintona reitingā ir 379 spēlētāji, kas junioru vecumā (dzimuši 2001.gadā un jaunāki).

Latvijas badmintona reitingā ir spēlētāji no Liepājas, Ventspils, Talsiem, Saldus, Druvas, Dobeles,  Auces, Bēnes, Penkules, Tērvetes, Uzvaras, Iecavas, Emburgas, Ozolniekiem, Jelgavas, Olaines, Jūrmalas, Salaspils, Ogres, Inčukalna,  Saulkrastiem, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Rubenes, Valkas, Vijciema, Sērenes, Jēkabpils, Preiļiem, Mārupes, Baložiem un Rīgas. Tāpat Latvijas badmintona reitingā ir arī Latvijā dzīvojošie ārzemnieki no Šrilankas, Ķīnas, Indijas, Francijas, Krievijas, Vācijas, Zviedrijas, Lietuvas un Igaunijas.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad Latvijas badmintona reitinga līderi tiks godināti Latvijas badmintona Gada balvas ceremonijā, kura notiks 2020.gada 18.janvārī. Diplomus saņems arī reitinga līderi zēnu un meiteņu vienspēlēs U11, U13, U15, U17 un U19 vecuma grupās.

2019.gada sezonā Latvijas Badmintona federācijas kalendārā tika reģistrēti 96 badmintona turnīri, tai skaitā 90 no tiem ir iekļauti Latvijas badmintona reitingā.

Latvijas badmintona reitingā ir iekļauti arī Latvijas Badmintona federācijas rīkotie čempionāti, tai skaitā Latvijas čempionāts, Latvijas klubu komandu čempionāts, Latvijas čempionāts jauniešiem U11, U13, U15, Latvijas čempionāts junioriem U17 un U19, Latvijas čempionāts senioriem, kā arī Latvijas Universiāde un Latvijas skolu komandu čempionāts. Savukārt kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem tiek rīkots Baltijas čempionāts jauniešiem individuāli un komandām, kā arī Baltijas senioru čempionāts.

Latvijas badmintona reitinga nolikumā ir atrunāta īpaša kārtība, kādā iekļaujami arī Latvijas spēlētāju izcīnītie punkti pasaules reitingā. Noslēdzot 2019.gadu, Pasaules badmintona reitingā bija 33 Latvijas spēlētāju rezultāti. Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova 2019.gada noslēdz kā 184.pāris, bet sieviešu vienspēlēs Monika Radovska ir 286.vietā, Jekaterina Romanova 391.vietā, Ieva Pope 406.vietā.