”Latvijas Gada balva sportā 2019” labāko sportistu balvas saņem Sevastova un Dukurs

Ceturtdien, 19.decembrī, Latvijas Televīzijā, svinīgā un sirsnīgā gaisotnē notika ceremonija “Latvijas Gada balva sportā 2019”, kuras laikā tika paziņoti mūsu valsts sporta izcilnieki kopumā 14 nominācijās. Par gada labāko sportisti otro gadu pēc kārtas tika kronēta Latvijas tenisa zvaigzne Anastasija Sevastova, bet par labāko sportistu 2019.gadā tika nosaukts planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs. Pie divām balvām izdevās tikt motosportistam Kasparam Stupelim, kurš uzvarēja līdzjutēju balsojumā par gada populārāko sportistu, kā arī tika atzīts par Latvijas gada sportistu tehniskajos sporta veidos.

Ar savu klātbūtni svinīgo apbalvošanas ceremoniju pagodināja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi, populāri pašmāju mūziķi, aktieri un daudzi citi sabiedrībā cienījami, lielu popularitāti ieguvuši cilvēki. Pasākumu tiešraidē LTV1 varēja vērot ikviens televīzijas skatītājs.

Apbalvošanas ceremonijas tēma bija profesionālajiem sportistiem ļoti labi pazīstama – lidojums. Kā skaidroja pasākuma radošā Latvijas Televīzijas komanda, to varēja saprast dažādos līmeņos – no vienas puses tas ir saistīts ar neatņemamu profesionālā sporta daļu – ceļošanu no vienām sacensībām uz nākamajām un reālu lidojumu, no otras – tas ir arī augstais mūsu sportistu sasniegumu lidojums, ar ko varam lepoties un kas ir jānosvin.

“Latvijas Gada balva sportā 2019” svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti un sveikti laureāti 14 nominācijās. Par Latvijas gada labāko sportistu tika atzīts Martins Dukurs, kurš šajā gadā izcīnīja savu sesto pasaules čempiona un desmito Eiropas čempiona titulu. Gada labākās Latvijas sportistes balvu otro gadu pēc kārtas saņēma tenisa zvaigzne Anastasija Sevastova, kura sezonas laikā stabili ierindojās starp TOP20 pasaules spēlētājām un šogad izcīnīja savu ceturto titulu karjerā, uzvarot Jūrmalas WTA “International” (Baltic Open) turnīrā, pirmajā, kas norisinājies Latvijas tenisa vēsturē.

Par gada labāko treneri aizvadītajā gadā kļuva Genādijs Samoilovs, kura trenētie pludmales volejbola dueti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka izcīnīja Olimpisko ceļazīmi uz Tokiju, kā arī meiteņu duets šogad tika kronētas par Eiropas čempionēm. Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka tika atzītas arī par labāko Latvijas komandu individuālajos sporta veidos, savukārt par cīņas gribu balvu saņēma Mārtiņš Pļaviņš.

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda 2019.gadā tika nosaukta Latvijas vīriešu handbola izlase, kura šajā gadā pirmo reizi vēsturē iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā. Par gada labāko tehnisko sporta veidu pārstāvi tika kronēts četrkārtējais pasaules čempions blakusvāģu motokrosā Kaspars Stupelis. Gada uzlecošās zvaigznes balvu saņēma šosejas riteņbraucējs Krists Neilands, kurš vienā no velobrauciena “Giro d’Italia” posmiem ierindojās 5.vietā, kā arī izcīnīja 1.vietu Valonijas klasikā un Ungārijas tūres kopvērtējumā, bet Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā izpelnījās Latvijas gada sporta notikuma balvu.

Interneta portālā LSM.lv kopš 28.novembra norisinājās līdzjutēju balsojums par Latvijas gada populārāko sportistu un šovakar svinīgajā apbalvošanas ceremonijā šo titulu 2019.gadā ieguva Kaspars Stupelis.

Izglītības un zinātnes ministrijas balvu kā labākā gada sporta skolotāja saņēma Rubenes pamatskolas sporta skolotāja Santa Krasovska. Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma šī gada pasaules čempionāta para vieglatlētikā čempione šķēpmešanā un bronzas medaļas ieguvēja diska mešanā Diāna Dadzīte, bet Artura Vaidera fonda balva labākajam sporta žurnālistam 2019.gadā Latvijā tika piešķirta Latvijas Radio ilggadējai sporta žurnālistei un producentei Initai Kresai-Katkovskai.

Ar īpašu sirsnību tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu Latvijas sportā, ko no Valsts prezidenta Egila Levita rokām saņēma hokeja spēles entuziasts dzīves garumā, pirmās mākslīgās ledus halles ārpus Rīgas izveidotājs, Talsu hokeja kluba dibinātājs un vadītājs, vairāku desmitu Latvijas hokeja izlases dalībnieku audzinātājs Imants Ziediņš.

Par svinīgo atmosfēru un gaumīgu humoru rūpējās pasākuma vadītāji – Uģis Joksts, Karīna Rubene un Reinis Ošenieks, savukārt par muzikālo baudījumu parūpējās solistes Aminata un Linda Leen, kā arī Latvijas etnomūzikas grupa “Tautumeitas”.

Pretendentus katrā no nominācijām līdz 10.novembrim izvirzīja Latvijā atzīto sporta federāciju, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās vienības vadības, Latvijas Nacionālās Sporta padomes locekļi, kā arī Latvijas sporta žurnālisti un citi nozares eksperti, bet uzvarētājus noteica žūrija.

“Latvijas Gada balva sportā 2019” pulcē Latvijas izcilākos sportistus, trenerus, sacensību rīkotājus un sporta personības. Aizvadītajā gadā Latvijas sportisti un sporta komandas priecējušas ar augstākā mēroga starptautiskajiem panākumiem dažādu sporta veidu Pasaules un Eiropas čempionātos, turnīros un sacensībās.

Svinīgo ceremoniju “Latvijas Gada balva sportā 2019” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Televīzija un Igo Japiņa sporta aģentūra, ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes finansiālu atbalstu. “Latvijas Gada balva sportā 2019” partneris ir VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, to atbalsta LOK ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts meži” un LOK sponsori AS “Grindeks” un sporta apģērbu zīmols 4F.

NOMINĀCIJAS UN LAUREĀTI:

 1. Labākais Latvijas sportists: Martins Dukurs (skeletons) / balvu pasniedza modele Karlīna Caune
 2. Labākā Latvijas sportiste: Anastasija Sevastova (teniss) / balvu pasniedza aktieris Andris Keišs
 3. Populārākais Latvijas sportists: Kaspars Stupelis (motosports) / balvu pasniedza pavārs Mārtiņš Rītiņš
 4. Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu pārstāvis: Kaspars Stupelis (motosports) / balvu pasniedza lidostas “Rīga” valdes locekle Lauma Jenča
 5. Labākais Latvijas treneris: Genādijs Samoilovs (pludmales volejbols) / balvu pasniedza Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis
 6. Labākā Latvijas sporta spēļu komanda: Latvijas vīriešu handbola izlase / balvu pasniedza režisors Dzintars Dreibergs
 7. Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos: Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka (pludmales volejbols) / balvu pasniedza žurnāliste Eva Johansone
 8. Gada uzlecošā zvaigzne: Krists Neilands (riteņbraukšana) / balvu pasniedza dziedātāja Patrisha
 9. Gada sporta notikums Latvijā: Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā / balvu pasniedza žurnālists Sandijs Semjonovs
 10. Par cīņas gribu: Mārtiņš Pļaviņš (pludmales volejbols) / balvu pasniedza basketbolists Jānis Blūms
 11. Gada sporta skolotājs: Santa Krasovska (Rubenes pamatskola) / balvu pasniedza Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska
 12. Artura Vaidera fonda balva labākajam Latvijas sporta žurnālistam: Inita Kresa-Katkovska (Latvijas Radio) / balvu pasniedza sporta žurnālists Vladimirs Ivanovs
 13. Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva: Diāna Dadzīte / balvu pasniedza dziedātājs Ralfs Eilands
 14. Mūža ieguldījums Latvijas sportā: Imants Ziediņš / balvu pasniedza Valsts prezidents Egils Levits