Latvijas V Olimpiāde pārcelta uz 2022.gadu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas 10.decembra sēdē tika skatīts jautājums par konkursa “Par tiesībām rīkot Latvijas V Olimpiādi 2020.gada 3.-5.jūlijā” rezultātiem.

LOK Izpildkomiteja lēma, ka konkurss “Par tiesībām rīkot Latvijas V Olimpiādi 2020.gada 3.-5.jūlijā” ir noslēdzies bez rezultāta, tiesības rīkot Latvijas V Olimpiādi netiek piešķirtas, iepriekš paredzētās kompleksās sacensības 2020.gadā nenotiks un tiek pārceltas uz 2022.gadu. Konkurss pašvaldībām par tiesībām rīkot Latvijas V Olimpiādi 2022.gadā tiks rīkots 2021.gadā pēc administratīvās teritoriālās reformas īstenošanas.

Vienlaikus LOK Izpildkomiteja rosina 2020.gadā Latvijas Nacionālajā sporta padomē izskatīt jautājumu par komplekso sporta pasākumu rīkošanas koncepciju Latvijā jauniešiem un pieaugušajiem.

2004.gadā Latvijā notika Latvija I Olimpiāde vasaras Olimpiskajos sporta veidos, bet pēc diviem gadiem 2005./2006.gada sezonā, arī ziemas Olimpiskajos sporta veidos. Tās notika balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām. Latvijas Olimpiāde tiek rīkota reizi četros gados, kur sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos. Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.