Latvija nokomplektē dalībnieku sastāvu starptautiskajām motoru sporta spēlēm

Šogad, no 2019. gada 31. oktobra līdz 3. novembrim, Romā un netālu esošajā Vallelunga trasē, pirmo reizi norisināsies FIA (Starpautiskās Automobiļu federācijas) rīkotās “Motorsport Games”, kurās tiks apvienotas vairākas autosporta diciplīnas: GT, formula 4, autošoseja jeb Touring Car, drifts, kartingu slaloms un digitālais motorsports. Spēlēs iespējams piedalīties ikvienai valstij – piesakot labākos pretendentus kādā no sešām piedāvātajām disciplīnām.  

LAF (Latvijas Automobiļu federācija) šīm spēlēm ir pieteikusi sportistus četrās no sešām iespējamām autosporta disciplīnām:

Autošoseja jeb Touring Car – šajā disciplīnā savu dalību pieteicis, 18 gadus jaunais, autosporta pilots Valters Zviedris, kurš savā vecumā, autošosejas sacensībās, ir sasniedzis vērā ņemamus sasniegumus.  

Drifts – ar LAF Drifta komisijas atbalstu, drifta disciplīnā startēs latviešu drifta braucējs – Edmunds Bērziņš (32). Pats sportists atzina, ka autosports it tā lieta, kura nodrošina viņam tik nepieciešamo adrenalīna devu.

Kartingu slaloms – Latviju šajā disciplīnā pārstāvēs divi, vienas ģimenes locekļi, Latvijas drifta talants, 14 gadus jaunais, Nikolass Bertāns un viņa vecākā māsa Emīlija Bertāne (16). Abi agrāk bērnībā savas autosporta gaitas uzsākuši Kartinga skolā, kura tiek uzskatīta par vietu, no kuras nāk jaunie autosportisti.

Digitālais motorsports –  šī disciplīna, lielākajai daļai varētu šķist diezgan neierasta, bet virtuālā vide bieži palīdz sagatavošanās procesā arī autosportistiem, kuri sacenšas reālā trasē. RA Events iniciatīva uzsākt Latvijā e-autosporta kustību ir nodrošinājusi iespēju arī šajā disciplīnā izvirzīt kandidātu no Latvijas, talantīgo – Krišu Jaunzemi (20), kurš savas spējas ir pierādījis vairākkārt, arī uzvarot 2019. gada EGP Latvia Rallijkrosa Čempionāta “World Open” ieskaites klasē. 

Linda Medne, LAF ģenerālsekretāre: “Latviešu sportistiem šī iespēja ir nozīmīga, jo šāda veida notikumi ļauj ne tikai nest savas valsts vārdu pasaulē, bet arī parādīt to, cik sportists daudz ir strādājis pie savas sportiskās attīstības un talanta pilveidošanas. Savukārt, federācijai tā ir iespēja parādīt to, ka arī tādā mazā valstī, kāda ir Latvija – autosports ir augstā līmenī!”

FIA “Motorsport Games” ir radīts, kā multifunkcionāls autosporta notikums, kurā uz starta stāsies dažādu disciplīnu pārstāvji: GT, formula 4, autošoseja, drifts, kartingu slaloms un digitālais motorsports. Nākamajos gados tiks pievienotas arī citas disciplīnas, atkarībā no valsts un vietas, kurā splēles tiks organizētas.

Sportisti sacentīsies nevis primāri par sevi vai pārstāvēto komandu, bet gan par punktiem par labu savai valstij. No valsts, katrā disciplīnā, dalību pieteikt iespējams tikai vienam sportistam – to izvērtē katras dalībvalsts federācija un pēc savām iespējām piesaka pārstāvju tik disciplīnās, cik federācija nolemj par vajadzīgu vai iespējamu. 

Katrā no disciplīnām norisināsies sacensība un sportisti cīnīsies par zelta, sudraba un bronzas medaļām, un katra disciplīna sniegs ieguldījumu kopējā medaļu tabulā, lai noteiktu uzvarētāju valsti.

Seko līdzi aktuālajai informācijai LAF mājaslapā laf.lv un sociālajos medijos facebook.com un instagram.com