Tautas sporta notikums 11.augustā – Teku Taku Rogainings

2019.gada 11.augustā noritēs nu jau trešais Teku Taku rogainings. Šoreiz rogaininga organizatori ikvienu aicina uz Meņģeles apkaimi Ogres novadā, kur Meņģeles pagasta Tautas namā pulcēsies un sacentīsies vairāki simti tautas sporta cienītāju no visas Latvijas un kaimiņvalstīm. Ieeja pasākumā no plkst. 9:00, starts – 11:00, četru stundu distances finiša laiks būs 15:00, tūlīt sekojot apbalvošanai, savukārt astoņu stundu distances finiša laiks – 19:00 ar apbalvošanu īsi pēc tam. 

Teku Taku rogainings ir orientēšanās sacensības komandām 4 vai 8 stundu distancēs. Startā visas komandas saņem karti, kurā atzīmēti 50 kontrolpunkti dažādās interesantās vietās. Distanci katra komanda saplāno pēc savām spējām un interesēm – var gan sportiski skriet un cīnīties par uzvaru “Latvijas kauss rogainingā 2019”, gan arī var kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem doties izzinošā pārgājienā. Piedalīties aicināts ikviens ar jebkādu gatavības līmeni – pieredze rāda, ka rogainingā piedalās arī bērni, jaunieši un seniori, sacensību rezultātus mērīs katra vecuma un dzimuma grupās, kopvērtējumā, kā arī ģimenes komandu grupā.

“Plānojot rogainingu, domājam arī par aizraujošiem skatiem, skaistām un interestantām vietām Latvijas ainavā, lai distance ir atmiņās paliekošs piedzīvojums” uzsver rogaininga organizators un biedrības Teku Taku vadītājs Māris Bērziņš. Šī gada rogainingu organizatori velta Latvijai tās simts gadu jubilejā īsi pirms Baltijas ceļa trīsdesmitās gadadienas, aicinot ikvienu izzināt Latvijas skaistākās un interesantākās vietas, to vēsturi un novērtēt Latvijas dabas skaistumu un nozīmi.

Pirmo reizi Teku Taku rogainings stundu pirms starta piedāvās rogainiga instrukciju un apmācību pieredzējušu sportistu vadībā.Sacensību dalībniekus sagaida gardas pusdienas, uzvarētājus – sirsnīgas dāvanas. Uz pasākumu ierasties aicināti arī atbalstītāji – ģimenes un draugi, pašiem mazākajiem būs iespēja izmantot biedrības Babyroom izveidotu bērnu atpūtas stūrīti.

Pasākuma nolikums un pietikšanās ROGAINING.LV mājas lapā. Saziņai organizatori aicina izmantot arī diskusiju platformu www.rogaining.lv/sarunas/ un sociālos tīklus (Facebook, www.facebook.com/events/192703744933162/)

Teku Taku rogainings līdz šim ir noticis Ēdoles apkaimē, rogainingu organizē biedrība Teku Taku. Biedrība arī nākamgad plāno organizēt rogainingu un piedzīvojumu sacensības. Iepriekšējo sacensību īss video apskatāms šeit: www.facebook.com/tekupataku/videos/1191345674345291/