“ENDURO MADONA 2019” ar lielāku sarežģītības pakāpi

Mēneša izskaņā, no 28. līdz 30. jūnijam Madonā notiks grandiozi enduro svētki trīs dienu garumā. Paralēli FIME Eiropas čempionāta trešajam posmam enduro, norisināsies Baltijas čempionāta otrais posms, Latvijas čempionāta ceturtais posms, Igaunijas čempionāta otrais posms un Lietuvas čempionāta otrais posms enduro. 

Šogad FIME Enduro kalendārā paredzētas četras sacensības, no kurām divas jau aizvadītas Portugālē un Slovākijā. Pirmos divus posmus pārstāvēja viens no Latvijas vadošajiem enduro braucējiem Edgars Siliņš, kam Portugāles posmā 250 4T klasē izdevās sasniegt pjedestālu. Tas šobrīd Edgaram ar 52 punktiem sezonas kopvērtējumā ļauj ieņemt augsto trešo vietu un sniedz iespēju sezonas vērtējumā pacīnīties par medaļu.

Zināms, ka Eiropas čempionāta enduro trešajam posmam pieteikušies trīs spēcīgākie latviešu enduro sportisti – Edgars Siliņš (“Motosports RT”), kurš ar 403. starta numuru par uzvaru cīnīsies 250 4T klasē, Andris Grīnfelds (“CEC I.S. Racing”) ar 217. starta numuru startēs Juniori E23 klasē un Gints Filipsons (“CEC I.S. Racing”) ar 411. starta numuru – 250 4T klasē.

Sportistiem būs iespēja salīdzināt savus spēkus, izturību un veiksmi ne tikai ar Baltijas valstu braucējiem, bet arī ar Eiropas enduro labākajiem sportistiem. Sacensību organizatori, kā allaž, ir centušies un izveidojuši sportistiem īstu enduro trasi, kurā iekļauti interesanti un arī sarežģīti, ar savu „odziņu,” enduro elementi: trases kalnainais reljefs, trases daļas pa kurām sportisti vēl ne reizi nav braukuši. Dalībnieki var droši piedalīties un nebaidīties no sacensību augstā mēroga nosaukuma, jo trasē visas vietas būs izbraucamas un uzveicamas gan Eiropas čempiona dalībniekiem, gan arī tiem sportistiem, kas startēs Baltijas čempionāta ieskaitē.

Īpaša uzmanība sportistiem jāvērš uz nolikumā veiktajām izmaiņām – dienas kārtību, samaksu un sacensību reģistrācijas datumu, kā arī citām izmaiņām. Dalībnieku nometne, tehniskā kontrole, servisa zona, reģistrācija un starts būs Madonas pilsētas centrā. Baltijas čempionāta klašu sportistiem dalībnieku sapulce notiks piektdien, 28. jūnijā.

Lūgums, vērsiet uzmanību – ir mainīts 28. jūnija dalībnieku reģistrācijas laiks, tehniskās kontroles veikšanas laiks un dalībnieku sanāksmes sākums.

Sacensību dienaskārtība no 28. līdz 30. jūnijam:

Dalībnieku reģistrācija – 28. jūnijā plkst. 19:30 – 21:00

Klubu komandu reģistrācija – 28. jūnijā plkst. 19:30 – 21:00

Tehniskā kontrole – 28. jūnijā plkst. 20:00 – 21:15 

Moto tehnikas ievietošana slēgtajā parkā – 28. jūnijā līdz plkst. 21:15 

Dalībnieku sanāksme – 28. jūnijā plkst. 21:15 

Pirmais starts pirmajā dienā – 29. jūnijā plkst. 9:00 

Pirmais starts otrajā dienā – 30. jūnijā plkst. 9:00

Latvijas motosporta federācijas enduro komisijas vadītājs un sacensību organizators Kaspars Ērkulis ir gandarīts un lepns par gaidāmajiem enduro svētkiem Madonā. „Pirmkārt, liels paldies Madonas novadam par iespēju un atbalstu, lai šāds pasākums vispār varētu notikt. Tādēļ aicinu visus enduro sportistus piedalīties, ja ne Eiropas čempionātā, tad Baltijas ieskaitē noteikti, jo sportistiem būs iespēja salīdzināt savus sasniegumus un saprast, kur šobrīd, attiecībā pret Eiropas līmeņa braucējiem, atrodamies. Kā arī aicinu izmantot šo iespēju, jo katru gadu šāda mēroga sacensības Latvijā nenotiek. Šī būs unikāla iespēja ikvienam motosportistam gūt jaunus izaicinājumus trasē, sajūtas, pieredzi un pilnveidot sevi un savas enduro braucēja prasmes,” rosina Kaspars Ērkulis. Tie sportisti, kas maija sākumā startēja enduro/enduro sprintā, daļu trasi jau iepazinuši un zina ar ko rēķināties. Sacensību organizatori ir parūpējušies, lai braucējiem būtu vēl interesantāk un trase vēl vairāk līdzinātos Eiropas līmeņa enduro trasei, būs arī jaunas, vēl ne reizi brauktas vietas. „Trase būs aptuveni 60 kilometrus gara. Tradicionāli būs divi ātruma posmi – divi enduro testi, kas norisināsies „Smeceres sils” mototrasē,” stāsta Kaspars Ērkulis. Viens no testiem ir 100% enduro tests, ar atbilstošajiem enduro elementiem. Otrā testā ir iekļauta nepilnu kilometru gara motokrosa trase kā arī daļa ar enduro elementiem. Trases uzbūve un konfigurācija lielākoties būs tāda pati, kāda tā bija enduro/enduro sprinta posmā. „Būtiskākā izmaiņa ir tā, ka gan ātruma testi, gan pārbraucieni ir izveidoti nedaudz garāki, par vēl ne reizi brauktām takām, vēl interesantāki un ar lielāku sarežģītības pakāpi – ar kalniem, kāpumiem un kritumiem, lai trase vēl vairāk būtu piemērota Eiropas līmeņa braucējiem. Neskatoties uz to, trase būs izbraucama visiem,” atklāj Kaspars Ērkulis.

Baltijas posma sportistiem ir jāņem vērā, ka ir mainījies elektroniskās pieteikšanās datums –  līdz 23. jūnija pusnaktij. Arī reģistrācija un tehniskā kontrole notiks piektdien, 28. jūnijā. „Novēlu visiem sportistiem sagatavoties sacensībām gan fiziski, psiholoģiski un tehniski un braukt uz pasākumu bez bažām. Eiropas čempionāta sportistiem katru dienu būs jāveic trīs apļi, bet Baltijas čempionāta posma braucējiem – divi apļi. Tie sportisti, kas vēlas izmēģināt spēkus Eiropas līmeņa enduro trasē, var pieteikties un startēt kādā no čempionāta klasēm. Uz tikšanos Madonā!”

Iepriekšēja pieteikšanās sacensībām – www.enduromanager.eu līdz 23. jūnija plkst. 24:00. Neskaidrību gadījumā sazināties ar dbluma@inbox.lv.

Piesakoties līdz 23. jūnijam, dalības maksa – 75 eiro, bet sākot no 24. jūnija – 85 eiro!