Tet Rīgas maratonā jauni rekordi

Neraugoties uz pārmērīgo svelmi, Tet Rīgas maratonam, kurš šogad pirmo reizi norisinājās zem IAAF Zelta zīmes, izdevies uzstādīt jaunus dalībnieku rekordus, pulcējot 38 398 tūkstošus no 82 pasaules valstīm. Rimi Bērnu dienā piedalījās nepilni 13 000 jauno dalībnieku. Uz starta līnijas 6 km, 10 km, pusmaratona un maratona distancēs stājās 25 659 skrējēji. 

Jaunu Tet Rīgas maratona rekordu uzstādīja etiopietis Andualems Belejs Šiferavs (Andualem Belay Shiferaw), 42 km 195 m garo distanci pašā Rīgas sirdī veicot ar rezultātu 2:08:51, savukārt jaunu rekordu dāmām uzstādīja etiopiete Birke Bejene (Birke Debele Beyene), uzlabojot iepriekšējo Tet Rīgas maratona rekordu par nepilnām 2 minūtēm ar finiša laiku –  2:26:18.  Par Latvijas čempionu maratonā šogad tika kronēts Dmitrijs Serjogins, kurš ar rezultātu 2:25:01 iekļuva pirmajā desmitniekā kopvērtējumā, tādējādi izpildot kvalifikācijas normatīvu Pasaules čempionātam maratonā, kas norisināsies Kataras galvaspilsētā Dohā. Dāmu konkurencē Latvijas čempiones titulu noturēja Karīna Helmane-Soročenkova, kura finišu sasniedza pēc 2:54:32 un ierindojās 11. vietā starp dāmām. Diemžēl mūsu labākie maratona skrējēji Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs nefinišēja. 

Pusmaratonā laurus plūca mūsu pašmāju labākais 21 km skrējējs Jānis Višķers, kurš par sekundi laboja savu personīgo rekordu, finiša līniju šķērsojot pēc 1:05:59. Dāmu konkurencē no latvietēm pirmo vietu ieguva Ilona Marhele ar rezultātu 1:21:12, kopvērtējumā ierindojoties 4. vietā. 

Rezultātus 10 km un 6 km distancēs meklējiet sadaļā Rezultāti, kur dalībnieki var lejuplādēt diplomu ar savu rezultātu un redzēt citu statistiku par skrējienu. Lūdzam ņemt vērā, ka šie ir sākotnējie rezultāti, oficiālajos rezultātos vietu sadalījums var mainīties. Bildes no pasākuma meklējiet sportfoto.com, ievadot dalībnieka numuru. 

Tet Rīgas maratonā šogad startēja 4632 viesu no 82 valstīm. Dalībnieku skaita ziņā visvairāk pārstāvētā bija Krievija (674), Igaunija (451) un Baltkrievija (372), savukārt visātrākie bija Etiopijas un Kenijas skrējēji. Nav šaubu, ka IAAF piešķirtais Gold Label statuss Tet Rīgas maratonam ir devis nozīmīgu lomu maratona tūristu piesaistē un palielinājis pasākuma ekonomisko ietekmi uz Rīgu un valsti kopumā.  

Maratona laikā dežurēja NMPD brigādes, darbojās pirmās palīdzības posteņi un mediķu telts. Uz ārstniecības iestādēm nogādāti 20 dalībnieki, lielākoties saistībā ar karstumu un pārkaršanu, atsevišķos gadījumos ar vieglām traumām.