Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Enduro Ķesterciemā aicināti piedalīties arī visi motosporta entuziasti

Sporta veidi: Motosports.

13. aprīlī, Ķesterciema Bušu karjerā, Tukuma novada  Sēmes pagastā notiks ilgi gaidītā enduro sezonas atklāšana. Šajā posmā dalībnieki cīnīsies par Latvijas čempionāta pirmā posma enduro un Latvijas kausa pirmā posma enduro sprintā godalgotajām vietām. Sacensību organizators aicina izmēģināt spēkus arī visiem tiem motosporta entuziastiem, kuri ne reizi nav piedalījušies un guvuši pieredzi īstās enduro sacensībās. 

Baltijas enduro sezonas atklāšana otro gadu pēc kārtas norisināsies Ķesterciema Bušu karjerā. Arī šogad sacensību dalībnieki “nošaus divus zaķus ar vienu šāvienu”, jo paralēli Latvijas kausa pirmajam posmam enduro sprintā, sportisti iegūs ieskaites punktus Latvijas čempionāta pirmajam posmam enduro. 

Sarunā ar pieredzējušo enduro sportistu un sacensību organizatoru Arvi Bumbieru (“JVE Moto Team”), viņš pastāstīja, ka arī šogad gan testi, gan pārbraucieni būs identiski kā pagājušajā gadā, bet ar nelielām izmaiņām vienā no pārbraucieniem – tas būs aptuveni 1 km garāks ar “interesantu” meža posmu. 

Pagājušajā gadā tika izmainīta krosa testa konfigurācija, tā sportistiem patika, tāpēc nolemts tajā neko nemainīt. Arvis uzskata, ka pēc veiktajām izmaiņām, šis tests ir kļuvis dinamiskāks, ātrāks un arī fiziski vieglāks. Šajā testā pārsvarā ir mīksts smilšu segums. Otrs tests, kā jau ierasts, ir mazais karjers un dažādi meža posmi, kuri ir gan ātri pa meža ceļiem, gan lēni pa šaurām meža taciņām. 

Sacensību organizators atklāj, ka pēc ziemas un lielajiem vējiem Tukuma pusē, mežos ir daudz krituši koki. Trasē, kādā no pārbraucieniem vai ātruma testiem iespējams, būs arī šāds populārs enduro elements. “Ja arī testā, meža posmā, kaut kur būs kritis kāds koks, tad speciāli to nost nevāksim. Sportistiem būs jātiek tam pāri pašu spēkiem. Tas tomēr ir enduro elements. Ja tas būs pārbraucienā, tad noteikti būs iespēja šo kritušo koku apbraukt,” saka organizators.

Sacensību organizatoram Arvim Bumbieram, sarunās ar citiem enduro, enduro sprinta un Cross Country organizatoriem radās lieliska ideja, kā piesaistīt un popularizēt enduro sportu Latvijā. Ir daudz braucēju, kuriem ir motocikli un interese par motosportu, bet ne reizi nav mēģināts piedalīties sacensībās. Citi vizinās pa mežu prieka pēc, citi nav gatavi, vai arī trūkst drosmes un motivācija tāda veida sacensībām. “Šogad pirmo reizi Ķesterciemā būs iespēja šiem entuziastiem piedalīties īstās enduro sacensībās. Būs radīti attiecīgie apstākļi – speciāli izveidota klase absolūtajiem iesācējiem, braucējiem, kuri vēl ne reizi nav piedalījušies motosporta sacensībās, – tas ir šīs klases noteikums,” stāsta Arvis Bumbiers. “Šiem dalībniekiem būs līdzvērtīga konkurence, atviegloti noteiktumi, īsāka distance, kā arī zemāka dalības maksa.” Tas ir tāpēc, lai arī iesācējiem, bez iepriekšējās sacensību pieredzes, būtu vieglāk saprast enduro būtību un noteikumus. Sacensību organizators iedrošina, – “tā būs iespēja potenciālajiem sportistiem izmēģināt, kā tas ir piedalīties īstās enduro sacensībās, izbaudīt to pašiem uz savas ādas. Nav šaubu, ka enduro iepatiksies un būs “āķis lūpā”, lai startētu arī nākamajos posmos.”


Nedēļu pēc enduro sezonas atklāšanas, 20. aprīlī turpat Ķesterciema Bušu karjerā tiks aizvadīts Latvijas kausa otrais posms Cross Country. Labā ziņa ir tā, ka tie sportisti, kuri būs piedalījušies enduro sezonas atklāšanā, būs jau praktiski iepazinuši arī Cross Country trasi, jo tā tiks izveidota no abiem enduro/enduro sprinta testiem. “Lielākoties arī sakritīs abu enduro testu virziens ar Cross Country trases virzienu,” saka sacensību organizators, kurš iesaka piedalīties enduro sezonas atklāšanā arī tiem sportistiem, kuri plānojuši šosezon startēt tikai Cross Country posmos.“ Tā būs lieliska iespēja iepazīt trasi un labs treniņš, lai nedēļu pēc enduro sacensībām startētu Cross Country otrajā posmā. Sacensības ir labākais treniņš,” teic Arvis Bumbiers.

Uz enduro sezonas atklāšanu aicināti arī motokrosa braucēji. “Arī par viņiem ir padomāts, jo ir izveidota speciāla Open LV klase, kurā varēs startēt ar krosa motocikliem enduro sprinta ieskaitē. Klases šajās sacensībās būs daudz un dažādas, ikviens sportists var piemeklēt tās savām spējām un motocikla specifikai,” stāsta sacensību organizators.

Visi sportisti un līdzjutēji laipni aicināti Ķesterciemā! 

Reģistrācija: http://www.enduromanager.eu/index.php?menuitem=enduro&rm_func=enduro&rm_subf=apply 

Sacensību nolikums: https://www.lamsf.lv/wp-content/uploads/2019/04/Enduro_sprinta_sacensibu_nolikums_Kesterciems_2019_V5PS.pdf

Atgādinām, ka motosports ir paaugstinātas bīstamības sporta veids, un aicinām būt uzmanīgiem, ievērot norobežojošās lentas un tiesnešu norādījumus, kā arī īpaši pieskatīt savas jaunākās atvases un suņus. Esam par drošu motosportu!
Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Sākusies pieteikšanās LOK programmai "Sporto visa klase"

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin:..

Veiksmīgi aizvadīti Jūrmalas skriešanas svētki 2019

Svētdien, 14. aprīlī Majoru pludmalē jaukā gaisotnē un kuplā dalībnieku lokā norisinājies viens..

Noskaidroti Latvijas spēcīgākie badmintona klubi

Tērvetes novada sporta hallē 6. un 7.aprīlī notika Latvijas klubu komandu čempionāts badmintonā...

Enduro Ķesterciemā aicināti piedalīties arī visi motosporta entuziasti

13. aprīlī, Ķesterciema Bušu karjerā, Tukuma novada  Sēmes pagastā notiks ilgi gaidītā..

Sākas Latvijas Skolu šaha olimpiāde - spēlēs vairāk nekā 1000 skolēni

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin:..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!