Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Veiksmīgi aizvadītas 10. Rīgas rogaininga sacensības

Pavasarīgos laika apstākļos, sestdien, Ziemeļblāzmas apkārtnē tika aizvadīts tradicionālais un tautā iecienītais Rīgas pavasara rogainings. Jāatzīmē, ka šīs bija 10 . Rīgas rogaininga sacensības, kas norisinājušās kopš 2014.gada. Kā allaž uz starta līnijas pulcējās liels interesentu un orientēties gribētāju skaits – ap 1400 dalībnieku no Latvijas un kaimiņvalstīm.


Jāatzīmē, ka tikai nupat oficiāli esam iekāpuši pavasarī, bet laikapstākļi visas dienas garumā rūpējas par to, lai teju pusotrs tūkstotis dalībnieku finišā atgrieztos ar sausām kājām un pacilātā garastāvoklī. Uz starta pulcējās gan sportisti, ar vairāku gadu pieredzi orientēšanās sacensībās, gan arī vienkārši, svaigā gaisā izkustēties griboši, cilvēki, bērni un ģimenes. Sacensību centrs atradās pie Rīgas Rīnūžu vidusskolas. Starti tika doti trīs reizes – 11:00, kad startēja garākā, 6h Garmin distance, 12:00 startēja 4h Isostar distances dalībnieki, savukārt, 13:00 starts tika dots vienlaicīgi 2h un rogaininga skrējiena “O-Run”(14-16km) distancēm. Tiklīdz kā pieaugušie dalībnieki bija devušies trasē, startēja arī paši mazākie dalībnieki, dodoties rogaininga bērnu pastaigā kopā ar instruktoriem – multfilmu varoņiem.


Desmitā Rīgas rogaininga ietvaros, kas norisinājās galvenokārt jūras apkaimē, dažādu vērtību kontrolpunktu (no 2–6) meklētāji izbaudīja no vēl neredzētiem skatu punktiem –   Vecmīlgrāvi, Mangaļsalu, Rīnūžu mežu, Vecāķus, Jaunciemu  un citus blakus rajonus, ieskaitot arī Kalngali un Ķikatpurva apkaimi, kur nokļūstot, bija iespējams iegūt maksimālo punktu skaitu – 6. Kā arī daži labi drosminieki, lai ātrāk nokļūtu finišā, izlēma Vecdaugavas upi škērsot – peldus. Daudzi dalībnieki atzina, ka orientēšanās mežā esot sagadājusi papildus grūtības, jo diezgan sarežģīti ir bijis apjaust kalniņu un pauguru reljefu, kas bieži vien distancē pavadīto laiku  palielināja.

Garākajā un grūtākajā Garmin 6h distancē visās grupās kopā sacentās 178 komandas. Uzvarētāja laurus plūca komanda –  „Laid mums tur laimē diet”, kurā startēja trīs vīri - Zigmunds Bībers, Uldis Klepers un Kristaps Broks, distancē pavadot 05:57:33 un sakrājot 185 punktus, kas nudien ir lielisks rezultāts. Savukārt otrajā vietā ierindojās kaimiņi lietuvieši jeb komanda “Baltu lokys”, kuri kopsummā finišejā ar 164 punktiem. Trešo vietu godam izcīnīja komanda “Naids” ar Edgaru Jurjānu un Mārtiņu Krūzekas, kuri no 2. vietas atpalika tikai par 4 punktiem. Jaukto grupu konkurencē pirmo vietu ar 158 punktiem ierindojās “Ampēriņš” komanda. Savukārt, sieviešu konkurencē uz 1. vietas pjedestāla kāpa Madara Šneidere un Baiba Zīberga no apvienības “Lēnās Latvijas Lapsiņas”. Komanda “Čiņčidriļčiks” ar apaļiem 100 punktiem ieņēma pirmo vietu ģimeņu ieskaitē.

Isostar 4h distancē virs 130 punktiem savāca tikai viena komanda – uzvarētāji „Neliels treniņš” (133 punkti) ar Zigmāru Gaili un Andris Gaili sastāvā. Ar 101 punktu atzīmējās komanda “D&Z team” uzvarētājas sieviešu ieskaitē. Turpat netālu, ar tikai 4 punktiem atpaliekot vēl vienai sieviešu komandai – “Baidīsimies kopā!” 

Īsākajā, 2h distancē vīriešiem ar 84 punktiem pārliecinoši uzvarēja duets no komandas “Artūrs Graube the bestest”, otrajā un trešajā vietā aiz sevis atstājot komandas “KM” (67 punkti) un “WildOnes” (61 punkts). Jaukto komandu vērtējumā ar 47 punktiem pirmo vietu ieguva komanda “FATE.LV”, kuras dalībnieku sastāvā piedalījās - Toms Rijnieks, Liena Puise-Puiše, Dāvis Valters Immurs. Turpat uz papēžiem mina otra jauktā komanda “Pe Peeek”, kas atpalika tikai par 1 punktu. Godam startēja arī sieviešu komanda ar jauko nosaukumu “Māsas Peciņas”, kas ar 37 punktiem ieņēma pirmo vietu ieskaites kopsummā.

“O-Run” rogaininga skrējiena pirmo vietu vīriešu konkurencē ieguva - Didzis Šapkus. Savukārt, sieviešu konkurencē izcēlās - Nelda Neilande, kura finišējā arī ar 37 punktiem, gluži tāpat kā Didzis.

Šogad izbaudīsim arī vasaras/ nakts posmu rogainingā, tāpēc tiksimies 6.jūlijā. Savukārt pēc nedaudz vairāk kā mēneša mūs sagaida Olaines rogainings, kas norisināsies – 11.maijā.


Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Garmin.
Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Sākusies pieteikšanās LOK programmai "Sporto visa klase"

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin:..

Veiksmīgi aizvadīti Jūrmalas skriešanas svētki 2019

Svētdien, 14. aprīlī Majoru pludmalē jaukā gaisotnē un kuplā dalībnieku lokā norisinājies viens..

Noskaidroti Latvijas spēcīgākie badmintona klubi

Tērvetes novada sporta hallē 6. un 7.aprīlī notika Latvijas klubu komandu čempionāts badmintonā...

Enduro Ķesterciemā aicināti piedalīties arī visi motosporta entuziasti

13. aprīlī, Ķesterciema Bušu karjerā, Tukuma novada  Sēmes pagastā notiks ilgi gaidītā..

Sākas Latvijas Skolu šaha olimpiāde - spēlēs vairāk nekā 1000 skolēni

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin:..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!