Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Rīgas Atklātais cempionāts armvrestlinga

Sestdien, 23. februārī ar vērienu tika uzsākta jaunā armvrestlinga sezona un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas telpās norisinājās sacensības “Riga Open 2019”. Šogad šīs sacensības ne tikai pulcēja lielu sportistu skaitu, bet arī aizsāka Latvijas armvrestlinga dalību jaunā reitinga sistēmā.

“Riga Open 2019” dalībnieki pirmo reizi, startējot Latvijā, vienlaikus guva sasniegumus ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiski. Šīs sacensības norisinājās sadarbībā ar Profesionālo armvrestlinga līgu (PAL) un tās veidoto Profesionālā armvrestlinga apvienoto reitinga (Unified Rating of Profesional Arwrestling jeb URPA) sistēmu. Punktus šajā reitinga sistēmā var iegūt, piedaloties sacensībās ar URPA reitingu visur pasaulē, un kopvērtējuma labākos dalībniekus īpaši uzaicina piedalīties atsevišķāš sacensībās. Sacensības apmeklēja PAL prezidents un armvrestlinga celmlauzis Igors Mazurenko. Igors Mazurenko kopā ar savu komandu bija ieradies uz šīm sacensībām un vēroja to norisi klātienē, tāpat kā Zviedrijas armvrestlinga federācijas prezidents Anders Aksklo (Anders Axklo), kurš īpaši uzsvēra nepieciešamību stiprināt sacensību garu un sadarbību starp Latvijas un Zviedrijas sportistiem.

Kopumā sacensībās piedalījās 83 sportisti no7 valstīm. Sacensības norisinājās iesācēju, junioru un pro kategorijās, un rezultāti tika apkopoti ar katru roku atsevišķi.

Kā tas jau ir ierasts, visvairāk dalībnieku bija iesācēju kategorijās, taču arī tajās bija sīvas un interesantas cīņas. Kategorijā līdz 75kg pirmais trijnieks bija nemainīgs – uzvaru ar abām rokām izcīnīja sportists Kostas Valickis no Lietuvas, savukārt 2. un 3. vietu ieņēma Artūrs Baltmanis (2.vieta ar kreiso, 3. vieta ar labo roku) un Raivis Bormanis (2. vieta ar labo roku, 3. vieta ar kreiso). Kategorijā līdz 85 kg ar kreiso roku pārliecinošu uzvaru izcīnīja lietuvietis Benas Kviklys, 2. vietā ierindojās Arnis Zoriks, savukārt trešais bija Raivis Bormanis. Ar labo roku pirmās divas vietas ieguva latvieši – Toms Paeglis un Uģis Urbanovičš, taču 3. vietā ierindojās Raimondas Jocas no Lietuvas. Iesācēju smagākajā svara kategorijā 85+kg ar kreiso roku visu labāko trijnieku veidoja sportisti no Latvijas – 1. vietā Gundars Blūmanis, 2. vietā Artūrs Roga, 3. vietā Dmitrijs Bistrovs. Savukārt ar labo roku Artūrs Roga izcīnīja 1. vietu, 2. vietā ierindojās Edgaras Daugvila (Lietuva), bet 3. vietā Jonas Naucius (Lietuva).

Junioru U18 kategorijā līdz 65 kg 1. vietu ar abām rokām izcīnīja Gatis Silickis, un 2. vietu ar abām rokām ieguva Alens Jurevics. Savukārt cīņās ar kreiso roku labāko trijniekam pievienojās Mārtiņš Drevinskis. Kategorijā līdz 75 kg rezultātos ar abām rokām labāko trijnieks bija nemainīgs: 1. vietā Rolands Liepiņš, 2. vietā Artūrs Baltmanis un 3. vietā sportists no Lietuvas Rokas Maziliauskas. Savukārt kategorijā 75+ kg ar kreiso roku sacentās vien divi sportisti un 1. vietu izcīnīja lietuvietis Zygimantas Berzinis, bet 2. vietu – Renārs Misuns, savukārt ar labo roku konkurence jau bija lielāka. 1. vietu ar labo roku arī izcīnīja Zygimantas Berzinis, 2. vietā ierindojās Roberts Karpinskis, savukārt 3. vietā Renārs Misuns.

Juniori sacensībās startēja arī vecuma grupā līdz 21 gada vecumam (U21) atvērtajā svara klasē. Pirmo divu vietu ieguvēji ar abām rokām bija nemainīgi: 1. vietu izcīnīja lietuvietis Rokas Petkus, savukārt 2. vietu sportists no Latvijas Artis Antonovičs. Ar kreiso roku 3.vietu izcīnīja Arnis Zoriks, savukārt ar labo roku 3. vietā ierindojās Dinārs Pilmanis.

Kā jau ierasts vienas no saspringtākajām cīņām bija vērojamas tieši pro klasēs. Svara kategorijā līdz 63 kg ar kreiso roku uzvaru izcīnīja sportists no Latvijas Eduards Grīvstāns, un 2. vietā ierindojās Igaunijas pārstāvis Erik Lorens, savukārt ar labo roku rezultāti bija pretēji. Kategorijā līdz 70kg ar labo roku abiem sportistiem cīņās pievienojās arī Ingars Strazdiņš, kurš izcīnīja 1. vietu, 2. vietā ierindojās Eduards Grīvstāns, bet 3.vietā Erik Lorens. Kategorijā līdz 78 kg ar kreiso roku par uzvarētāju kļuva Kaspars Grāvis, 2. vietu izcīnīja Marats Priede, bet 3. vietā bija Kostas Valickis. Ar labo roku šīs kategorijas uzvarētāja titulu izcīnīja Jānis Amoliņš, 2. vieta Kasparam Grāvim, 3.vieta Maratam Priedem.

Pro grupā visvairāk dalībnieku bija kategorijā līdz 86 kg. No 10 dalībniekiem ar kreiso roku par uzvarētāju kļuva Raimonds Liepiņš, 2. vietu izcīnīja Toms Rozīts, bet trijnieku noslēdza Artis Antonovičs. Ar labo roku trijnieku veidoja šie paši sportisti, tikai par kategorijas uzvarētāju kļuva Toms Rozīts, un Raimonds Liepiņš ierindojās 2. vietā, 3. vietā Artis Antonovičs. Kategorijā līdz 95 kg ar kreiso roku 1. vietu izcīnīja Reinis Rudzītis, 2. vietu Uldis Staškevičs, bet 3. vietā ierindojās Andris Grīnbergs. Savukārt ar labo roku par uzvarētāju kļuva Uldis Staškevičs, Andris Grīnbergs izcīnīja 2.vietu, savukārt trijnieku noslēdza Reinis Rudzītis.

Svara kategorijā līdz 105 kg ar kreiso roku šajās sacensībās sacentās sportisti no Lietuvas, un 1. vietu ieguva Laurynas Bucys, bet 2. vietu Povilas Barkauskas. Savukārt ar labo roku par uzvarētāju kļuva Povilas Barkauskas, bet 2. un 3. vietu izcīnīja sportisti no Latvijas: 2. vietā Jānis Ungurs, un 3. vietā Edgars Getmančuks. Savukārt svara kategorijā 105+kg ar abām rokām uzvaru izcīnīja Normunds Tomsons, un 2. un 3. vietā ierindojās lietuvieši: Edikas Petkus (2. vieta ar kreiso roku un 3. vieta ar labo roku) un Donatas Krikščiūnas (3. vieta ar kreiso roku un 2. vieta ar labo roku).

Spraigas cīņas šajās sacensībās aizvadīja arī dāmas. Svara kategorijā līdz 65kg ar abām rokām par uzvarētāju kļuva latviete Santa Ansonska. Viņas sāncenses lietuviete Gabriele Butautaite izcīnīja 2. vietu ar kreiso roku un 3. vietu ar labo roku, savukārt ukrainiete Yuliia Tochynska ieguva 2. vietu ar labo roku un 3. vietu ar kreiso roku. Arī svara kategorijā 65+ kg par uzvarētāju ar abām rokām kļuva latviete Sandra Zālīte, 2. vietā ar abām rokām ierindojās Sabīne Broka, savukārt cīņās ar labo roku abām pievienojās sportiste no Lietuvas Janina Petkiene, kura izcīnīja 3. vietu.

Visvairāk dalībnieku savus spēkus gribēja izmēģināt Absolūtajā kategorijā, kurā sportisti sacenšas bez vecuma un svara ierobežojuma, lai noskaidrotu absolūtos sacensību uzvarētājus. 26 sportistu konkurencē ar kreiso roku visi trīs stiprākie vīri bija sportisti no Lietuvas: 1. vietā Donatas Krikščiūnas, 2. vietā Edikas Petkus, savukārt trijnieku noslēdza Laurynas Bucys. Ar labo roku par uzvarētāju kļuva Latvijas pārstāvis Normunds Tomsons, aiz sevis 2. vietā atstājos Edikas Petkus, un 3. vietā Donatas Krikščiūnas.

Šādas starptautiskas un dalībniekiem bagātas sacensības sportistiem deva lielu pieredzi un kārtīgu iespēju izcīnīties par uzvarām. Latvijas Armvrestlinga federācija saka paldies visiem sportistiem par dalību un aizraujošajām cīņām.

Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Tet Rīgas maratons aicina uz koptreniņiem Mežaparkā

Līdz ar pavasara sezonas iestāšanos un atzīmējot 10 nedēļas līdz startam, Tet Rīgas maratons..

11.maijā norisināsies trešais Olaines rogainings

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 8.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica} Neskatoties uz to, ka šobrīd..