Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir noslēgusies

Šodien tika aizvadīta pēdējā, piektā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensību diena un tika sadalīti pēdējie medaļu komplekti. No Latvijas atlētiem uz starta līnijas stājās distanču slēpotāji, biatlonisti, kuri aizvadīja jauktās stafetes, kā arī vienīgā šorttreka sporta veida pārstāve Anna Jansone. 


Šorttrekiste Anna Jansone šodien aizvadīja trešo disciplīnu – 1000m distanci, kur sekmīgi pārvarot kvalifikācijas kārtu, diemžēl apstājās ceturtdaļfinālā. Kopvērtējumā ar rezultātu 1.44:851, mūsu sportiste ierindojās augstajā 11.vietā.


Biatlonā šodien norisinājās aizraujošās jauktās stafetes sacensības – 2 x 6km meitenēm un 2 x 7,5km, kur no Latvijas pārstāvjiem startēja māsas Sandra un Sanita Buliņas, kā arī Renārs Birkentāls un Kirils Matjuhins. Iesākums Latvijas komandai izvērtās ne visai sekmīgs un abas meitenes šautuvē neaizvēra vairākus mērķus, kas mūsu biatlonistus nometa līdz pat 17.vietai no 19. Abiem puišiem trasē klājās sekmīgāk un finiša līniju Latvija šķērsoja kā 15.komanda. Jāpiezīmē, ka tūlīt aiz mums palika Austrijas, Slovākijas, Rumānijas un Turcijas jaunie biatlonisti. Uzvaru svinēja Norvēģija, kas aiz sevis atstāja Franciju un Somiju.


Arī distanču slēpošanā šodien notika jauktās stafetes sacensības, kur sportistiem bija jāveic 5km slēpojums. Latvijas komandā startēja Aleksandrs Artūrs Ļūle, Kristīne Brunere, Niks Saulītis un Marta Klēra Priede. Mūsu kvartets spēja apsteigt tikai vienu valsti un finišēja 21.vietā, aiz sevis atstājot vienīgi Bulgārijas jaunos slēpotājus. Uzvara tika Norvēģijas sportistiem, kam sekoja Krievijas un Šveices distanču slēpotāji.


Līdz ar to 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensības ir noslēgušās. Šovakar norisināsies vēl Olimpiādes noslēguma ceremonija un Latvijas valsts karogu kā mūsu delegācijas pārstāve nesīs daiļslidotāja Anete Lāce. Viņa daiļslidošanas sacensībās Latvijai izcīnīja 11.vietu. Otrs mūsu daiļslidotājs Kims Georgs Pavlovs, kurš Latvijas komandai izcīnīja visaugstāko pozīciju no visiem – 4.vietu, jau vakar pēc savām sacensībām devās pie saviem ģimenes locekļiem.


Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās Olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī Olimpisko spēļu tradīcijas.


Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.


Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēja biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalījās nevienā no komandu sporta spēlēm.


Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas “Sarajeva 2019” sastāvā ir iekļauti 19 sportisti, kas startēja 5 no 8 sacensību programmā paredzētajiem sporta veidiem. Daiļslidošanā startēja divi sportisti, distanču slēpošana bija pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stājās četri sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīja seši jaunie atlēti, bet šorttreka sacensībās Latvija bija pārstāvēta ar vienu sportisti.


14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde notiek no 9. – 16.februārim Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Sarajevā un Austrumu Sarajevā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīja 1600 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 46 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem. 


Jaunumus un fotogrāfijas no 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.


Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2019.net/en/


Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.
Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Tet Rīgas maratons aicina uz koptreniņiem Mežaparkā

Līdz ar pavasara sezonas iestāšanos un atzīmējot 10 nedēļas līdz startam, Tet Rīgas maratons..

11.maijā norisināsies trešais Olaines rogainings

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 8.0px 0.0px; font: 12.0px Helvetica} Neskatoties uz to, ka šobrīd..

5 pārgājieni gar jūru iesācējiem un izturīgajiem

Tik populāros pārgājienus gar jūru iecienījuši gan jautru kompāniju cienītāji, gan cilvēki,..

Sākas pieteikšanās Tet Rīgas maratona Rimi Bērnu dienai

Tet Rīgas maratona divu dienu programmu arī šogad atklās Rimi Bērnu diena, jau tradicionāli piedāvājot..

Rīgas Atklātais cempionāts armvrestlinga

Sestdien, 23. februārī ar vērienu tika uzsākta jaunā armvrestlinga sezona un Latvijas Sporta pedagoģijas..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!