Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Eiropa noskaidro finālistus, latvieši saņem pasaules reitinga punktus

Sporta veidi: Badmintons.

Decembra sākumā 7 Eiropas valstīs vienlaicīgi notika Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīri, noskaidrojot komandas, kuras piedalīsies Eiropas komandu čempionāta finālturnīrā. Latvijas valstsvienībai šis turnīrs ir jau beidzies, taču Latvijas spēlētājiem, pēc dalības kvalifikācijas turnīrā Sofijā, ir klāt nākuši vērtīgie Pasaules reitinga punkti.

Atgādinām, ka Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīri vienlaicīgi notika no 6. līdz 9.decembrim Anglijā, Moldovā, Portugālē, Francijā, Vācijā, Polijā un Bulgārijā. Kvalifikācijas turnīros piedalījās 30 valstsvienības, kuras cīnījās par 7 ceļazīmēm uz finālturnīru. 


Eiropas komandu čempionāta badmintonā finālturnīrs notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā no 2019.gada 13. līdz 17. februārim. Finālā piedalīsies 8 komandas, tai skaitā 7 komandas, kuras uzvarēja kvalifikācijas turnīros, kā arī Dānija kā finālturnīra rīkotāja un šī brīža Eiropas čempione. 


13.decembrī notika izloze, kurā šīs 8 komandas tika salozētas divās apakšgrupās. Izlozes rezultātā vienā grupā ir kopā ielozētas spēcīgās Dānijas, Francijas un Spānijas komandas, kā arī Nīderlande, bet otrā grupā ir ielozēta Anglija, Krievija, Īrija un Vācija. Finālspēlē, kura notiks 17.februārī, savā starpā sacentīsies abu apakšgrupu uzvarētāji.


Eiropas komandu čempionāta badmintonā katrā valstsvienību mačā ir piecas spēles - vīriešu un sieviešu vienspēle, vīriešu un sieviešu dubultspēle, kā arī jauktā dubultspēle. Maču uzvar valstsvienība, kuras spēlētāji ir izcīnījuši visvairāk uzvaras. Katra uzvara ir viena punkta vērta. Tādējādi valstsvienība var uzvarēt ar rezultātu 5-0, 4-1 vai 3-2. 


Atgādinām, ka Latvijas valstsvienība Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīrā tika ielozēta 7.grupā kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, Somiju, Īriju un Bulgāriju. Šīs sešas komandas tika ielozētas divās apakšgrupās - Latvija kopā ar Norvēģiju, Izraēlu, bet Bulgāriju kopā ar Somiju un Īriju. Sākumā šo apakšgrupu komandas savā starpā izspēlēja grupu turnīrus, bet šo grupu uzvarētāji pēc tam finālspēlē 9.decembrī noskaidroja komandu, kura piedalīsies Eiropas komandu čempionāta finālturnīrā. No Bulgārijas grupas uz Dāniju dosies Īrijas valstsvienība, kura grupas finālspēlē uzvarēja Norvēģiju. 


Latvijas valstsvienība Sofija abās spēlēs zaudēja ar vienādu rezultātu 1-4. Spēlē pret Norvēģiju, vienīgo spēli Latvijas komandas sastāvā uzvarēja Niks Podosinoviks, divos setos (21-18 21-16) pārspējot Peter Roenn Stensaeth. Savukārt Latvijas valstsvienības mačā pret Izraēlu vienīgo individuālo uzvaru izcīnīja Latvijas sieviešu dubultspēļu pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova divos setos (21-14, 21-15) pārspējot Yuval Pugach & Shery Rotshtein. 


Ceturtdien, 13.decembrī tika publicēts jaunais Pasaules badmintona reitings, kurā bija pievienoti punkti arī no Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas turnīra. 


Niks Podosinoviks Sofijā spēlēja abas vīriešu vienspēles, tai skaitā vienā no spēlēm uzvarot. Sofijā Niks Podosinoviks ir nopelnījis 289 reitinga punktus, šobrīd viņš ar 2679 punktiem ir 399.vietā Pasaules reitingā.


Una Berga sieviešu vienspēlēs ir ieguvusi 92 punktus, tagad viņa reitingā ir 776.vietā. Sieviešu vienspēles Sofijā Latvijas valstsvienības sastāvā spēlēja arī Jekaterina Romanova, kura izcīnīja 227 punktus, šobrīd viņa ar 1360 punktiem ir pacēlusies uz 543.vietu.


Sieviešu dubultspēlēs Liāna Lencēviča pāri ar Unu Bergu ir ieguvušas 550 punktus, un šobrīd šis Latvijas pāris ar 1100 reitinga punktiem ir 666.vietā. Savukārt otrs Latvijas pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova Sofijā ieguva 507 punktus, un šobrīd ar 1982 punktiem šis pāris ir 462.vietā.


Jaukto dubultspēļu pāris Andis Bērziņš & Una Berga ir ieguvuši 305 reitinga punktus, un šobrīd ar 915 reitinga punktiem šis pāris ierindojas 1017.vietā.Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Rubenis: “Tuvā nākotnē redzēsim ļoti iepriecinošus rezultātus.”

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga konferences ievadā pateicās visiem..

Ineta Mackeviča kvalificējas uz Pasaules čempionātu skvošā

Latvijas skvoša spēlētāja Ineta Mackeviča ir kvalificējusies startam Pasaules čempionātā skvošā,..

Latvijas Gada balva sportā 2018 labāko sportistu balvas saņem Sevastova un Melbārdis

21. decembrī, kinoteātrī Splendid Palace, svinīgā un sirsnīgā gaisotnē notika ceremonija Latvijas..

Rallijs Sarma 2019 notiks februāra otrajā nedēļas nogalē

Tradicionālais un Baltijas reģionā populārais ziemas rallijs Sarma 2019. gadā saglabās atzinību..

Eiropa noskaidro finālistus, latvieši saņem pasaules reitinga punktus

Decembra sākumā 7 Eiropas valstīs vienlaicīgi notika Eiropas komandu čempionāta badmintonā kvalifikācijas..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!