Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Pāvulāns un Mackeviča aizstāv Latvijas čempionu titulus skvošā

Sporta veidi: Skvošs.

Par Latvijas čempionu skvošā jau četrpadsmito gadu pēc kārtas kļuvis Aleksandrs Pāvulāns, bet sievietēm Ineta Mackeviča čempiones titulu izcīnīja devīto reizi. Latvijas čempionāts skvošā Latvijas simtgades noskaņās notika Rīgā no 10. līdz 11.novembrim.


Pārējo vietu sadalījumā gan vīriešu, gan sieviešu Open grupās šogad ir izmaiņas. I. Mackevičas kā Latvijas vienīgās profesionālās spēlētājas uzvara nepārsteidza - viņa pārliecinoši uzvarēja visas spēles ar 3:0. tostarp finālspēli ar jelgavnieci Baibu Lulli, kurai čempionāta sudrabs. Cīņā par bronzas godalgu Rīgā studējošā madoniete Liene Rieba ar 3:0 pārspēja citu jelgavnieci Elīzu Dombrovsku. Pērn Baibai Lullei bija bronza, savukārt Lienei Riebai - sudrabs.


Tāpat kā pērn, Latvija izmantoja iespēju nacionālo čempionātu sieviešu Open grupā pieteikt kā nacionālā līmeņa PSA reitinga turnīru ar balvu fondu USD 1000, kurš starp uzvarētājām tika sadalīts proporcijās 70%, 20% un 10%. Uzvara Latvijas čempionātā Ineitai Mackeviča ļāva nopelnīt arī vērtīgos PSA reitinga punktus. Pašlaik Ineta Mackeviča profesionāļu līgā ieņem 69. vietu pasaulē, kas ir kāpums par 15 pozīcijām kopš iepriekšējā Latvijas čempionāta 2017. gada februārī. 


Vīriešu Open/M1 grupā, kurā tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls, pirmo reizi finālā iekļuva viens no Latvijas skvoša pionieriem Gunārs Priževoits, kura Latvijas čempionātu kontā ir bronzas medaļas pirmajā un otrajā Latvijas čempionātā skvošā 2003. un 2004. gadā. Finālā Gunārs Priževoits bija spiests atzīt Aleksandra Pāvulāna pārākumu ar 3:0, savukārt pusfinālā viņš pārspēja iepriekšējo trīs čempionātu sudraba godalgas ieguvēju Artūru Peredistiju, kuram šajā čempionāta bronza. Pērn bronzas medaļu izcīnīja Kaspars Purgailis, kurš šogad čempionātā nestartēja. 


Vīriešu Open grupā šogad dalībnieku rekords - 32 spēlētāji, kas katram nodrošināja piecas spēles. Dāmām no 16 pieteiktajām spēlētājām Open grupā startēja 15. 


Latvijas čempionāts pulcē spēcīgākos Latvijas skvoša spēlētājus, līdzšinējos čempionus un medaļniekus, kā arī daudzus amatieru skvoša spēlētājus. Medaļas un kausi tika izcīnīti arī amatiergrupās - sievietēm W2 un vīriešiem M2 grupās. 


W2 grupā uzvara jelgavniecei Margitai Bitei, sudrabs rīdziniecei Inesei Bērziņai, bronza pļaviņietei Lanai Gasperovičai. M2 grupā visas medaļas rīdziniekiem - zelts Jānim Birkam, sudrabs Oļegam Solovjovam, bronza - Ivaram Bērziņam. 


16. Latvijas čempionāts skvošā notika 10. un 11.novembrī Rīgā Pepsi skvoša centrā. Latvijas čempionāta pamatturnīrā piedalījās 78 spēlētāji - 56 vīrieši un 22 sievietes, bet kopā ar čempionāta dalībniekiem senioru un junioru kategorijās - 148 skvošisti, kas ir visu čempionātu rekords. Jau ziņots, ka 18. februārī par junioru čempioniem skvošā atkārtoti kļuva jelgavniece Elīza Dombrovska un ķekavietis Jānis Plūme. 


Latvijas Skvoša federācija (LSF) valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs pauž gandarījumu gan par to, ka Latvijas valsts simtgadē ir izdevies pulcēt lielāko dalībnieku skaitu čempionātā, kā arī to, ka kopā ar spēcīgākajiem pieaugušajiem, tostarp Latvijas izlases dalībniekiem pamatturnīrā startē arī vairāki juniori. 


Latvijas čempionātā varēja piedalīties Latvijas Republikas pilsoņi, nepilsoņi un ārvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas vismaz trīs gadus ir pastāvīgi uzturējušies Latvijā un šajā periodā nav pārstāvējuši citu valsti atzītās skvoša sacensībās. 


Latvijas čempionātu skvošā organizē LSF ar nacionālo sporta federāciju valsts atbalsta programmas „Valsts sportam” un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu. Čempionātu atbalsta arī reklāmas aģentūra “Promoter.lv”, skvoša piederumu veikals “Squashop.lv”, sporta preču zīmols “Salming”, būvmateriālu tirgotājs SIA “OK Būvmateriāli”, mazumtirdzniecības tīkls “Maxima”, SIA “Gaļas pārstrādes uzņēmums NĀKOTNE”, SIA CIDO Grupa, Novadnieku pagasta zemnieku saimniecība “Mazkalni”, biškopis Modris Mauliņš.Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Jānis Blūms – katrā zemē jāizvēlas vietējais ēdiens

Jau šajā nedēļas nogalē divas svarīgākās spēles Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā aizvadīs..

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir noslēgusies

Šodien tika aizvadīta pēdējā, piektā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensību diena un tika..

Daiļslidotājs Kims Georgs Pavlovs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē izcīna 4.vietu

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādei tuvojoties noslēgumam, šodien, sacensību ceturtajā dienā..

Lattelecom Rīgas maratons maina nosaukumu uz Tet Rīgas maratons

Līdz ar Lattelecom uzņēmuma vārda un zīmola maiņu, arī Lattelecom Rīgas maratons turpmāk nesīs..

Atkusnis ralliju Sarma 2019 padara par sarežģītāko ralliju

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 9. februārī Gulbenes novadā tika noskaidroti Latvijas un Igaunijas..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!