Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Jauni izaicinājumi pēcolimpiskajā sezonā

Latvijas bobsleja un skeletona federācijas oficiālā partnera SIA “Inchcape Motors Latvia” auto salonā Rīgā, Dārzciema ielā 64A aizvadīta gaidāmās 2018./19 g. sezonas preses konference. Tajā piedalījās daudzi Latvijas labākie bobslejisti un viņu treneri, bija pārstāvēts arī skeletons, tāpat federācijas vadība, prezidentu Jāni Kolu ieskaitot. 

Tikšanās laikā masu mediju pārstāvji tika iepazīstināti ar mūsu sportistu plāniem pēcolimpiskajā sezonā, stratēģiju un taktiku, informēti par visiem jaunumiem starpsezonā un sadarbību ar partneriem. Kā sacīja LBSF prezidents Jānis Kols: ”Šajā sezonā mums būs divi īpaši izaicinājumi – arī mēs sākam attīstīt jauno veidu – sieviešu mono bobsleju un Siguldā pirmo reizi notiks pasaules kausa izcīņa bobslejā un skeletonā. Vasarā vēl mums tāds panākums ārpus trases,  Mārtiņš Dambergs ievēlēts starptautiskās federācijas valdē un darbosies juridiskajā komisijā. Mēs būsim pārstāvēti vairākās komisijās, gan treneri Sandis Prūsis un Rodžers Lodziņš, Gatis Gūts un Kristaps Kotāns, kopumā latvieši IBSF darbosies daudzās pozīcijās, ne tikai šajās vien. Latvijas Izglītības un Zinātnes ministrija ir parakstījusi sadarbība slīgumu ar Ķīnu, tā ietver arī sadarbību sporta jomā un arī te mēs domājam nopietni piestrādāt, sadarbojoties ar nākamo ziemas olimpisko spēļu rīkotājiem. Nopietns izaicinājums būs pasaules kausa posma sarīkošana, šāds uzaicinājums mums ir arī uz nākamo sezonu. Tas ir labs apliecinājums mūsu paveiktajam.”

Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis sacīja, ka būtībā mūsu sastāvs startam pasaules kausa izcīņā ir izmainījies par 50 procentiem, vismaz sākumā ierindā nebūšot Oskara Melbārža, arī Dreiškena, Žaļima, Jansona un Zīrupa. ”Oskars Melbārdis šajās dienās iziet medicīniskos testus Vācijā, Hamburgā. Pirmās ziņas ir pat labākas, nekā gaidīts, operācija nebūšot nepieciešama. Ir jānostiprina iepriekš sarautais kāju muskulis, precīzāk, muskuļi tam apkārt, jāveic speciāli vingrinājumi, Oskars gatavojas pēc individuālas programmas, pagaidām ir skaidrs, ka vismaz sezonas pirmajā pusē viņš nestartēs.”

Pasaules kausa posmos Latviju pārstāvēs piloti Oskars Ķibermanis un Ralfs Bērziņš, Eiropas kausos brauks divi pavisam jauni piloti, kuru vārdi vēl plašākai publikai neko jaunu neizsaka. Tāpat jau šajās dienās Lillehemmeres trasē Norvēģijā pirmos braucienus aizvada trīs jaunās pilotes Daumanta Dreiškena vadībā, rezultāti nav slikti, jau šodien tiekot veikti pirmie braucieni no augstā starta.

Skeletonā vīriešu konkurencē šogad pasaules kausa posmā braukšot veseli trīs sportisti, bez brāļiem Dukuriem arī Ivo Šteinbergs, Eiropas kausos Latviju pārstāvēs divi skeletonisti un divas skeletonistes, mūsu līderis tur pagaidām ir Krists Netlaus. Lelde Priedulēna visu sezonu neaizvadīs, viņa vēl cīnās ar savainojuma un operācijas sekām, pati sākusi studēt kādā prestižā Šveices augstskolā un gatavosies individuāli, viens no mērķiem būs starts Eiropas čempionātā Kēnigszē.

Joprojām augsta motivācija ir brāļiem Dukuriem, pēc olimpiskā starta Korejā uz šādas visai bēdīgas nots viņi tomēr nav gribējuši beigt karjeru, vēl sezonas pašās beigās, martā, veikti vismaz simts braucieni Siguldā  un arī rudens bijis ļoti ražīgs. Martins Dukurs: ”Paldies anglim, varbūt šī ir bēdīga pieredze, bet es ieraudzīju kādā virzienā ir jāstrādā, ir jāattīsta tehnika un tā var iegūt papildus ne tikai sekundes simtdaļas, bet pat desmitdaļas, šī jaunrade padara  darbu ļoti interesantu.”  Līdzīgās domās bija arī Tomass Dukurs :”Nevar beigt karjeru uz tik bēdīgas nots, īpaši , ja tik daudzi gadi ir pavadīti skeletonā.”

Dainis Dukurs vēl uzsvēra, ka Sigulda nopietni gatavojas pasaules kausa izcīņai, nupat nopietns pārbaudījums bijis oktobrī, kad vienudien finiša zonā bijis pat plus 21 grāds ēnā, bet izdevies saglabāt ledu, turpretim Lillehammerē vienubrīd tas nav bijis izmantojams un daudzi pārbraukuši trenēties pie mums.

Preses konferences laikā tika prezentēts Latvijas Pasta izdotais jaunais pastmarku bloks, kas veltīts mūsu Olimpiskajiem bronzas medaļniekiem Phjončhanā Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam. Jauno bloku preses konferencē prezentēja VAS Latvijas pasts valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns. ”Bobsleja un skeletona federācijas ir ar atrāvienu priekšā visām citām federācijām, šiem sportistiem ir veltīts visvairāk pastmarku, turklāt šī ir tā unikālā iespēja izlaist pastmarkas vēl dzīviem cilvēkiem, kas kopumā notiek reti, kritēriji ir ļoti stingri.”

Inchcape Motors BMW tirdzniecības nodaļas vadītāja Kristīne Nesaule tāpat ar gandarījumu atzīmēja sadarbību ar bobslejistiem un skeletonistiem nu jau četru sezonu garumā. ”Mēs ceram, ka mūsu mašīnas palīdz sportistiem sasniegt rezultātus un dod papildus cīņassparu, novēlam veiksmi arī turpmāk.”

Nupat izlaista arī speciāla nozīmīte ar federācijas simboliku, tās izdošanu sekmējis otrs lielākais Eiropas nozīmīšu kolekcionāram, kuram ļoti iepatikusies mūsu simbolika.

Šosezon pasaules kausa sezona sāksies decembra sākumā, turklāt pirmais posms no 7.-9.decembrim notiks Siguldas trasē. Tā būs vēl nebijusi iespēja visiem mūsu līdzjutējiem klātienē skatīt pasaulē labākos bobslejistus un skeletonistus. Līdz Jaunajam gadam vēl viens posms Vinterbergas trasē Vācijā, pārējie seši pasaules kausa posmi jau 2019.gadā. Janvārī būs sacensības Altenbergā, Kēnigszē, Īglsā un Sanktmoricā, februārī Ziemeļamerikas trasēs Leikplesidā un Kalgari, pasaules čempionāts marta sākumā Vistleras trasē Kanādā.

Eiropas kausa izcīņā arī daudz posmu, turklāt viens no tiem notiks Siguldas trasē 2019.gada 25./26.janvārī. Pasaules junioru čempionāts būs februārī Kēnigszē.

Visus pasaules kausa izcīņas posmus tiešraidēs jaunajā sezonā rādīs LTV7.
Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Noslēgusies “LMT AA Skolu kartingu kausa” trešā sezona

2018.gada sezonā “LMT AA (LMT Autosporta akadēmijas) Skolu kartingu kausā” sacentās 15 mācību..

Paziņoti Latvijas Gada balvas sportā 2018 nominanti

4. decembrī, LMT Brīvības centrā svinīgā pasākumā tika paziņoti pretendenti desmit nominācijās..

Balvu Mūža ieguldījums Latvijas sportā saņems Valdis Ķuzis

4. decembrī, LMT Brīvības centrā svinīgā pasākumā tika paziņots, ka balvu Mūža ieguldījums..

Aizvadīts 5. Latvijas čempionāts krosmintonā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Aizkrauklē tika aizvadīts nu jau piektais Latvijas čempionāts krosmintonā,..

Latvijas rallijkrosa čempionāts 2019. gada sezonā - notikumiem bagāts

Ņemot vērā augošo dalībnieku skaitu rallijkrosa disciplīnā, kā arī kopējo rallijkrosa atpazīstamību..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!