Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Veicinot skriešanas uzplaukumu, Lattelecom Rīgas maratons būtiski stimulējis valsts ekonomiku

Sporta veidi: Vieglatlētika.

Pētījumā, kurā analizēta Lattelecom Rīgas maratona ietekme uz Latvijas ekonomiku, secināts, ka Baltijas lielākais tautas sporta pasākums ne tikai veicinājis veselīgu dzīvesveidu, bet arī būtiski stimulējis valsts ekonomiku. Kopējā Lattelecom Rīgas maratona ekonomiskā ietekme 2017. gadā tiek lēsta 4 566 000 eiro apmērā, Rīgai piesaistīto ārvalstu līdzekļu apjoms - 2 545 000 eiro apmērā, bet valstij papildus radītie PVN ienākumi tikai no ārvalstu līdzekļiem - 390 000 eiro apmērā. Pētījumā secināts, ka Rīgas kā maratona tūrisma galamērķa ar būtisku ekonomisko ietekmi potenciālu pilnībā realizēt iespējams, iekļaujoties pasaules maratonu augstākajā līgā jeb iegūstot IAAF (Starptautiskā Vieglatlētikas Federāciju savienība) Zelta kvalifikācijas zīmi.

“Lattelecom Rīgas maratons jau sen vairs nav tikai skrējiens vai nozīmīgs veselīga dzīvesveida katalizators. Esam mērķtiecīgi strādājuši, lai maratons kļūtu par valsts nozīmes svētkiem ar būtisku ekonomisko pienesumu un eksporta potenciālu. Vienīgie Ziemeļeiropā esam ieguvuši prestižo IAAF Bronzas kvalifikācijas zīmi, Rīgu padarot par reģiona maraton-tūrisma galvaspilsētu ar attīstītu skriešanas kustību”, komentē Aigars Nords, Lattelecom Rīgas maratona vadītājs.

Saskaņā ar starptautisko praksi, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto un Nacionālajā Sporta padomē apstiprināto metodiku par pētījumiem par liela mēroga sporta pasākumu ietekmi uz Latvijas ekonomiku, maratona ekonomiskās ietekmes pētījums tika balstīts uz informāciju, kas tika iegūta anketējot un analizējot maratona dalībniekus, līdzbraucējus un apmeklētājus pasākumā. Līdzīgi pētījumi veikti arī, piemēram, Prāgā, Čehijā, un Valensijā, Spānijā, kur notiekošie IAAF Gold jau augstākās līgas maratoni spējuši panākt būtisku maraton-tūrisma līdzekļu piesaisti valsts ekonomikām.

Ekonomiskā ietekme un piesaistītie ārvalstu līdzekļi

Būdams IAAF Bronzas maratons, Lattelecom Rīgas maratons būtiski stimulējis ekonomiku 4566000 eiro apmērā. Ārvalstu līdzekļu apjoms, kuru ekonomikai piesaistījuši ārvalstu maraton-tūristi, ir 2 545 000 eiro, kā arī maratons valstij papildus radījis PVN ienākumus 390 000 eiro, tikai no ārvalstu naudas līdzekļiem.

Pētījumā secināts, ka piesaistīto ārvalstu līdzekļu apjomu veido gan 3 760 ārvalstu dalībnieku, gan arī 3 480 līdzbraucēju – ģimenes, draugu, kolēģu, kas kopā ar skrējējiem ierodas un uzturas Latvijā, tēriņi. Skrējēji un dalībnieki Rīgā ierodas vairākas dienas pirms pasākuma, lai atpūstos no ceļa, iepazītu pilsētu un uzsūktu svētku atmosfēru, apmeklējot EXPO, Rimi Bērnu dienu, Nāciju parādi, Starptautisko draudzības skrējienu. Dalībnieki Latvijā paliek arī pēc pasākuma (it īpaši garo distanču skrējēji), valstī vidēji pavadot 3,4 dienas, par naktsmītnēm, uzturu, iepirkšanos vidēji dienā tērējot 103 eiro.

Visilgāko laiku Latvijā uzturējušies un vislielāko naudu tērējuši maraton-tūristi no Rietumeiropas valstīm, piemēram, Francijas, Vācijas un Lielbritānijas, savukārt mūsu tuvākie kaimiņi - lietuvieši un igauņi Latvijā uzturējušies nedaudz vairāk par divām dienām, tērējot salīdzinoši mazāk.

Attēls Nr.1 Lattelecom Rīgas maratona ārvalstu dalībnieku vidējie tēriņi un uzturēšanās ilgums Latvijā.

Kopējais dalībvalstu skaits 2017. gada maratonā sasniedza 70 valstis, tomēr septiņas nozīmīgākās maratona tūristu grupas sastādīja 71% no visiem dalībniekiem. Nozīmīgākās maratona tūristu grupas Rīgā ieradās no Krievijas (533 dalībnieki), Lietuvas (419 dalībnieki), Igaunijas (411 dalībnieki), Lielbritānijas (394 dalībnieki), Vācijas (372 dalībnieki), Somijas (339 dalībnieki) un Baltkrievijas (212 dalībnieki).

Maratona ekonomiskās ietekmes prognozes 2018.-2021. gadam

Organizatori plāno, ka jau 2018. gada Lattelecom Rīgas maratons, kas 19.-20. maijā notiks Latvijas simtgades zīmē, piesaistīs rekordaugstu ārvalstu dalībnieku skaitu. Pētījuma aplēses, savukārt, liecina, ka 2019.-2021. gadā Lattelecom Rīgas maratons varētu ģenerēt 7 545 000 eiro lielu ārvalstu līdzekļu ieplūšanu ekonomikā, radot 1 261 000 eiro lielus nodokļu ienākumus tikai no ārvalstu naudas līdzekļiem vien.

Pētījumā secināts, ka IAAF Zelta zīmes iegūšana vēl vairāk nostiprinātu Lattelecom Rīgas maratona reģionālo statusu, stimulējot ārvalstu maraton-tūristu interesi par Rīgu, kā arī skriešanas, kā populārākā tautas sporta veida, uzplaukumu valstī.

IAAF atzītie maratoni (IAAF Road Race label) pārsvarā norisinās Rietumeiropā un Centrāleiropā, bet Ziemeļeiropā (Skandināvijas un Baltijas valstīs) Lattelecom Rīgas maratons ir vienīgais maratons, kurš izcīnījis šo prestižo apbalvojumu - Krievijas, Skandināvijas un Baltijas valstu skriešanas mīļotājiem, piemēram, Rīga ir tuvākais un vienīgais galamērķis tik prestižam maratonam.

Papildu informācija:
Inese Ķīkule, tel: 2966 6110
inese.kikule@necom.lv
www.lattelecomrigasmaratons.lv

Par Lattelecom Rīgas maratonu:

Maratons Rīgas pilsētā notiek kopš 1991. gada. 28. Lattelecom Rīgas maratons notiks 2018. gada 19. - 20. maijā. 2017. gadā pasākums pulcēja 33 tūkstošus dalībnieku no 70 pasaules valstīm. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) "Bronzas" kvalifikācijas zīmi (Bronze Label). Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Lattelecom, oficiālais partneris – Rimi, sponsori – adidas, WESS Motors Toyota, Sportland. Partneri – Live Riga, 360TV, Shortcut, LNT, Delfi, izdevniecība Santa, Picture Agency, StarFM, Capital Clinic Riga, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Mēness aptieka, Herkuless, Isostar, Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel, Incrediwear, Hansgrohe, LSFP, LVS, VSK Noskrien, 1188, Klotiņi & Serģis, Sporta Laboratorija un citi. Lattelecom Rīgas maratons ir viens no Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas sporta aktivitātēm "Mans starts Latvijai".Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Noslēgusies “LMT AA Skolu kartingu kausa” trešā sezona

2018.gada sezonā “LMT AA (LMT Autosporta akadēmijas) Skolu kartingu kausā” sacentās 15 mācību..

Paziņoti Latvijas Gada balvas sportā 2018 nominanti

4. decembrī, LMT Brīvības centrā svinīgā pasākumā tika paziņoti pretendenti desmit nominācijās..

Balvu Mūža ieguldījums Latvijas sportā saņems Valdis Ķuzis

4. decembrī, LMT Brīvības centrā svinīgā pasākumā tika paziņots, ka balvu Mūža ieguldījums..

Aizvadīts 5. Latvijas čempionāts krosmintonā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Aizkrauklē tika aizvadīts nu jau piektais Latvijas čempionāts krosmintonā,..

Latvijas rallijkrosa čempionāts 2019. gada sezonā - notikumiem bagāts

Ņemot vērā augošo dalībnieku skaitu rallijkrosa disciplīnā, kā arī kopējo rallijkrosa atpazīstamību..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!