Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Latvijas badmintona gada balva piešķirta Podosinovikam un Radovskai

Sporta veidi: Badmintons.

Latvijas badmintona federācija ir izvērtējusi 2017.gadu un jau trešo gadu pēc kārtas piešķīrusi Latvijas badmintona Gada balvas. 2017.gadā balvas tika piešķirtas 18 nominācijās. Par 2017.gada spēlētāju jau trešo gadu pēc kārtas atzīts Niks Podosinoviks, savukārt Monika Radovska šo balvu saņēma pirmo reizi.

Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšana notika sestdien, 20.janvārī Sigul klubā “Kaķis”. Latvijas badmintona Gada balva arī šogad bija Jelgavas keramiķes Unas Ļahas ar rokām darināts badmintona bumbiņas siluets no baltā māla, ko ikdienā varēs izmantot kā dizaina elementu - sveču paliktni.

Niks Podosinoviks kopš 2017.gada 1.septembra ir pievienojies Dānijā izveidotajam Eiropas badmintona konfederācijas Ekselences centram, kas uzskatāma kā Eiropas talantu izlase. 2017.gadā Niks Podosinoviks jau trešo reizi pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu vienspēlēs, kā arī kopā ar Reini Šeferu izcīnīja zelta medaļas vīriešu dubultspēlēs. 2017.gadā Niks Podosinoviks ir piedalījies 6 pasaules reitinga badmintona turnīros Igaunijā, Latvijā, Lietuva, Bulgārijā, Velsā un Īrijā. 

Monika Radovska Dānijā dzīvo, mācās augstskolā un trenējās jau vairākus gadus. Šobrīd viņa vienu semestri pavada Francijā, kur spēlē arī Francijas komandu čempionātā. 2017.gadā Monika Radovska izcīnīja savu trešo zelta medaļu Latvijas čempionātā sieviešu vienspēles. 2017.gadā Monika Radovska kopā ar Jekaterinu Romanovu izcīnīja arī zelta medaļas sieviešu dubultspēlēs. Aizvadītājā gadā Monika Radovska piedalījās 7 pasaules reitinga turnīros Polijā, Nīderlandē, Latvijā, Lietuvā, Slovākijā, Beļģijā un Velsā. Šobrīd Pasaules sieviešu vienspēļu reitingā ir 354.vietā.

Par Gada pāri tika atzīts sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska, kuras pasaules sieviešu dubultspēļu reitingā šobrīd ar 9 turnīros kopā izcīnītajiem 7470 punktiem ir 144.vietā. 

Par Gada treneri tika atzīts Andis Bērziņš, kurš iekdienā strādā Valmierā, bet 2017.gadā kā Latvijas izlases treneris piedalījās arī Eiropas U17 čempionātā Čehijā un Pasaules junioru čempionātā Indonēzijā, kur Latvijas junioru komanda izcīnīja 32.vietu, kas tika atzīsts par Latvijas badmintona Gada sasniegumu.

Par Gada augstskolu tika atzīta Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurā regulāri notiek LLU universiādes, kā arī radīti apstākļi, lai studenti varētu bezmaksas regulāri trenēties badmintonā. “Badmintons augstskolās ir viena no Latvijas badmintona federācijas prioritātēm 2018.gadā, jo gribētos izveidot spēcīgu augstskolu komandu badmintona līgu, lai augstskolām būtu motivācija piesaistīt labākos badmintona spēlētājus savu studentu pulkā,” atzina Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Par Gada skolu tika atzīta Liepājas 6.vidusskola, kurā jau otro gadu darbojas fakultatīvs badmintona pulciņš. 2017.gadā badmintona fakultatīvie pulciņi sāka darboties ļoti daudzās Latvijas skolās, kuras saņēma Pasaules badmintona federācijas programmas “Shuttle time” badmintona inventāru. Savukārt 2018.gadā skolu badmintons tiks pacelts jaunā līmenī - notiks pirmais Latvijas skolu komandu čempionāts, kurā skolas komandas trijās vecuma grupās cīnīsies par “Tallink” balvām - kruīza ceļojumu uz Stokholmu visiem uzvarējušās komandas dalībniekiem.

Par Gada tiesnesi tika atzīts Gunārs Lūsveris, kurš 2017.gadā kā paaugstinājuma tiesnesis tiesāja spēlēs gan Eiropas čempionātā Dānijā, gan Pasaules senioru čempionātā Indijā un Pasaules junioru čempionātā Indonēzijā. Saņemot Gada balvu, Gunārs Lūsveris norādīja, 2018.gadā kārtos nākamā līmeņa eksāmenu, cerot kvalificēties uz Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Par Gada notikumu tika atzīts pasaulē pirmais badmintona triku konkurss, kas notika Baltijas U15 izlašu nometnes ietvaros. “Badmintona triki ir tā lieta, kuru cilvēki patīk meklēt internetā video, tāpēc dīvaini, ka līdz šim nav rīkoti badmintona triku konkursi. Tie varētu veicināt interesi par badmintonu tāpat kā basketbolā konkursi bumbas triekšanai grozā no augšas. Tika izdomāts badmintona trika sitienu konkursa noteikumi - katram pārim tiek dota iespēja veikts 21 sitienu, kuru laikā ir jāveic pēc iespējas vairāk sekmīgi triki,” par jauninājumu stāsta Kristians Rozenvalds.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma Marta Ādamsone, kura kopš 1966.gada līdzdarbojas badmintona dzīves organizēšanā Valmierā. Šajā laikā Valmierā ir izauguši izauguši nākamie čempionu, savukārt Valmieras klubs šogad uzvarēja Latvijas klubu komandu čempionātā, kā arī pārstāvēja Latviju Eiropas klubu komandu čempionātā Itālijā, tāpēc likumsakarīgi saņēma Gada klubs balvu. Savukārt Marta Ādamsone arī šobrīd 78 gadu vecumā joprojām turpina apmeklēt badmintona treniņus, kā arī piedalās badmintona turnīros.

Tradīcija pasniegt Latvijas badmintona Gada balvas tika aizsākta 2016.gadā, Valkā, izvērtējot 2015.gadā notikušo. Pirmā Gada balvas pasniegšanas ceremonija notika vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu, bet sākot ar 2017.gadu šie pasākumu tika rīkoti atsevišķi. Latvijas badmintona kalendārā Gada balvas pasniegšanai ir rezervēts laiks - janvāra trešās nedēļas sestdienas vakarā.

Lai noskaidrotu Latvijas badmintona Gada balvas ieguvējus, tiеk rīkota Latvijas badmintona spēlētāju un klubu aptauja internetā. Aptaujas balsojuma 1.kārtā balsotāji līdz 14.janvārim varēja pieteikt savus atbilžu variantu, 2.kartā līdz 19.janvārim bija iespēja balsot tikai par trim populārākajām atbildēm no 1.kārtas. Otrajā kārtā katrs varēja nobalstot tikai vienu reizi, turklāt pirms balsojuma ir nepieciešama pierakstīšanās Google.



Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Jānis Blūms – katrā zemē jāizvēlas vietējais ēdiens

Jau šajā nedēļas nogalē divas svarīgākās spēles Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā aizvadīs..

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir noslēgusies

Šodien tika aizvadīta pēdējā, piektā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensību diena un tika..

Daiļslidotājs Kims Georgs Pavlovs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē izcīna 4.vietu

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādei tuvojoties noslēgumam, šodien, sacensību ceturtajā dienā..

Lattelecom Rīgas maratons maina nosaukumu uz Tet Rīgas maratons

Līdz ar Lattelecom uzņēmuma vārda un zīmola maiņu, arī Lattelecom Rīgas maratons turpmāk nesīs..

Atkusnis ralliju Sarma 2019 padara par sarežģītāko ralliju

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 9. februārī Gulbenes novadā tika noskaidroti Latvijas un Igaunijas..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

Reklāmas



Lauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!