Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Rīgas rudens rogainings svētku noskaņās piepilda Pārdaugavu

Sporta veidi: Orientēšanās.

Sestdien, 18.novembrī, pie tirdzniecības centra “Spice Home” norisinājās tradicionālais Rīgas rudens rogainings, kas katru gadu pulcē kuplu skaitu pašmāju un ārzemju komandas. Šoreiz vairāk kā 500 komandu devās izpētīt Pārdaugavas rajonus, meklējot kontrolpunktus no Āgenskalna un lidostas “Rīga” līdz pat Imantai un Spilves lidlaukam. Garākajā distancē, kur dalībnieki sacentās 6 stundu kontrollaikā, pie uzvaras tika Igaunijas rogaininga speciālistu komanda ar Sander Mirme un Ain Fjodorov sastāvā, kas pašmāju “Laid mums tur laimē diet” komandai priekšā tika ar viena punkta pārsvaru un savāca 183 no 200 punktiem.

Starts sacensībām tika dots pie t/c Spice Home, kur plkst. 11.00 distancē devās 4 stundu un 6 stundu distanču dalībnieki, bet plkst. 12.00 startēja 2 stundu dalībnieki, bērnu pastaiga un Asics 7km rogaininga skrējiens. Sacensībās piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Norvēģijas un Lielbritānijas. Divu stundu rogainingā vīriešu komandām goda pjedestālu aizpildīja “Isostar Reload” ar Jāni Kūmu un Ediju Dzalbu komandā, kas ar 76 punktiem izcīnīja uzvaru, otrā vietā “Meridians Duo”, bet trešie – “Tad jau redzēs!” komanda. Jaukto komandu konkurencē uz pirmā pakāpienā kāpa Ieva Mauliņa un Gustavs Staņa (komanda “Es nezinu…..”), otrie – “Riga Adventure Team”, bet trešie bija “Teika Neirst”. Sieviešu komandu vidū spēcīgākais duets bija “Drama Queens”, otrajā vietā ierindojās “Mjau mjau” komanda, bet trešais pakāpiens tika komandai “Ievas sēņo”. Starp ģimeņu komandām čaklākie punktu vācēji bija “Saulkrasti Showel Racing Team”, aiz sevis atstājot “Čiekurs” un  “Dhanu mates”.

Sīvas cīņas norisinājās četru stundu kontrollaika distancē, kur šoreiz uz vietām uz goda pjedestāla pretendēja vairākas spēcīgas komandas, un rezultāti bija augstvērtīgi. Absolūto uzvaru 4h distancē izcīnīja Miķelis Zumbergs ar Gunti Šmauksteli (komanda “Krūšu inspekcija”), savācot 130 punktus un par 2 punktiem apsteidzot otrās un trešās vietas komandas – “Siguldas maratona klubs” un “Neliels treniņš”, kas Rīgas rogainingā uz goda pjedestāla kāp regulāri. Jaukto komandu konkurencē notika tikpat sīva cīņa, un par uzvarētājiem kļuva “B3 komanda”, kas 107 punktus savāca kontrollaika ietvaros, savukārt otrajā vietā ierindojās “Sīka vienība”, kas savāca 113 punktus, bet 6 no tiem pazaudēja par nokavētu kontrollaiku, bet trešie bija “I&A”. Sieviešu komandu konkurencē pārliecinoša uzvara “Pajautā sev” komandai (95 punkti), otrajā vietā – “Mans telefons 2922....”, bet trešās palika “Zaļš nav Zils” komanda. Ģimeņu konkurencē labākās trīs vietas ieņēma “Augsim Latvijai!”, “Jauna ēra” un “Sīkais” komandas.

Sešu stundu kontrollaikā, kā ierasts, cīņa un intriga norisinājās līdz pēdējam brīdim, jo vairāku komandu potenciāls bija līdzvērtīgs. Distances rezultātus ietekmē arī komandu plānojums un punktu apmeklēšanas secībai veltītais laiks pirms starta.  Šoreiz vīriešu Open grupā pirmās vietas uz goda pjedestāla šķira tikai viens punkts – pirmie bija igauņu viesi “Õnnevalem” ar 183 punktiem, bet otrajā vietā pašmāju “Laid mums tur laimē diet”, kas atpalika tikai par vienu punktu. Trešajā vietā ierindojās “Apakšgrāvja adipināts” komanda. Jaukto komandu konkurencē Open grupā uzvara “Liedagi-35” komandai, kas aiz sevis atstāja “Lieliskie Engures Sportam” un “Ņeržaveika”, savukārt sieviešu komandu konkurencē goda pjedestāls no dažādām valstīm - pārliecinoša uzvara Igaunijas pārstāvēm (komanda “seiklusporr”), otrajā vietā šoreiz lietuviešu komanda “Meža skaistules”, bet trešā vieta latvietēm – “Trusītis SIT”.

Vienlīdz spēcīga konkurence un cīņa par labāko komandu godu norisinās arī veterānu komandu vidū jeb starp komandām, kuru dalībnieki sasnieguši 40 gadu vecumu. Vīriešu komandu konkurencē arī šajā grupā uzvara ciemiņiem no Igaunijas – komandai “KARVAJALAD”, bet otrie ar lielisku sniegumu bija “Kedu patruļa” ar Uģi Inku un Vilni Frišfeldu, savukārt trešie – “Burkānciema fāterīši”. Jaukto komandu grupā sīvā cīņā uzvaru izcīnīja “Mona V”, otrajā vietā ar tikpat punktiem atstājot “Bukaušu expresis” komandu, bet trešie bija “SUSLIKI”. Sieviešu komandu vidū “Piedzīvojumu meklējot” kāpa uz augstākā pakāpiena, bet “Apesciems” un “Pas de stress” bija otrās un trešās.

Atsevišķi tika vērtētas arī superveterānu grupas komandas, kurās piedalījās dalībnieki virs 55 gadu vecuma. Vīriešu komandu konkurencē uzvara tika lietuviešiem (komanda “PIRMO REIZI”), jaukto komandu vidū spēcīgākā bija “Malači”ar Uldi Pekusu un Velgu Bušu, bet sieviešu komandu vērtējumā čaklākās punktu vācējas bija “Durbe & Kurmis” komandas pārstāves Gunta Lebedoka un Silvija Penkule. Sešu stundu junioru grupās attiecīgajās grupās uz augstākajiem goda pjedestāla pakāpieniem kāpa “Bezfilma” (Alvis Reinsons un Matīss Slīkšjānis), “Pankūciņi” (Vilma Alberinga un Rihards Krūmiņš) un “ALNES (Jaunsardze)”, kas bija spēcīgākās juniores. Ģimeņu grupā goda pjedestāls tika “Pēteris un Vilnis” komandai par pirmo vietu, “Dzintarlapsas” un “Pētersoni” komandām par otru un trešo vietu.

Rudens rogainingā tika apbalvotas arī sezonas labākās komandas, kas pavasarī un rudenī savākušas visvairāk punktu. Labāko godu izcīnīja “Laid mums tur laimē diet komanda”, otrie bija “Apakšgrāvja adipināts”, bet trešie “KARVAJALAD” no Igaunijas, ceturtā labākā bija “Vichy” komanda, piektie bija viesi no Lietuvas – “Jokers - Santa Monica Networks”, bet sešinieku noslēdza “Liedagi-35” jauktā komanda.

Paralēli rogaininga sacensībām norisinājās arī Asics 7km rogaininga skrējiens, kur dalībniekiem bija jāveic daļēji marķēts maršruts, uz kura jāatrod 6 kontrolpunkti. Uzvaras vīriešu un sieviešu konkurencēs izcīnīja Mārtiņš Šteinalts un Natālija Lesiņa. Rīgas rogaininga sacensības Rīgā norisinājās jau septīto reizi. Nākamās sacensības notiks 24.martā un distancē iekļaus vēl nebijušus apvidus pie Ķīšezera, Baltezera un Juglas ezera, bet pilsētas daļā iekļaus Juglas, Mežciema, Teikas un citus blakus rajonus. Rogainings ir orientēšanās sacensības, kur komandas izvēlētajā kontrollaikā apmeklē pilsētā, parkos un mežā izvietotus kontrolpunktus. Sacensības piedāvā Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Atbalsta Isostar, Garmin, Asics, Baltais, Spice Home.Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Rīgā tiks atklāts tuvējā Eiropā plašākais jauno olimpisko sporta veidu centrs

29. septembrī Rīgā savas durvis vērs Latvijā pirmais un vienīgais multifunkcionālais alternatīvo..

Kā sagatavoties skrējienam rudenī?

Rudens iestāšanās vēl nenozīmē, ka jāpārtrauc vasarā uzsāktā skriešana svaigā gaisā. Lai..

Valmierā uzsāk pilotprojektu, padziļināti rūpējoties par jauno sportistu veselību

Valmierā tiek uzsākts vēl nebijis projekts, kurā Vidzemes Olimpiskā centra Sporta veselības centrā..

Jau nedēļas nogalē sākas Eiropas Sporta nedēļa

Ar teju 1000 sportapasākumiem no 23. līdz 30. septembrim visā Latvijā jau ceturto reizi notiks..

Apē aizvadītas 100km velosacensības

8. septembrī, pirmo reizi Latvijā, norisinājās sacensības kalnu riteņbraukšanā 100 kilometru..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!