Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Noskaidrotas tās kērlinga komandas, kas pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā

Sporta veidi: Kērlings.

Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā, pēc piecās dienās intensīvi aizvadītām spēlēm, noskaidroti uzvarētāji sieviešu un vīriešu konkurencē. Uz Eiropas kērlinga čempionātu, kas norisināsies Šveices pilsētā Sanktgallenē no 17. līdz 25.novembrim, šogad dosies JKK/Staša-Šaršūnes un Junkers Bosch/Smilga komandas.

Šodien, 1.oktobrī otrajā finālspēlē izšķīrās divu vīriešu kērlinga komandu liktenis. Junkers Bosch/Smilga komandai šī bija spēle, kurā uzvara nodrošinātu ceļazīmi uz Eiropas kērlinga čempionātu, bet KKR/Trukšāna komandai, uzvarot šo spēli, vēl būtu iespēja turpināt cīņu finālturnīrā. Šī spēle izvērtās ļoti nelabvēlīgi KKR/Trukšāna komandai. Pirmkārt, spēles vidū komandu pameta Arnis Veidemanis, traumas dēļ. Otrkārt, spēle viņiem nevedās, jo Junkers Bosch/Smilga komandai izdevās nozagt trīs endus pēc kārtas, sākot no ceturtā enda. Turpinājumā KKR/Trukšāna komandas kļūdas atspoguļojās rezultātā. 2:7 pēc astotā enda un paspiestas rokas. Līdz ar to finālturnīrā līdz divām uzvarām triumfē Junkers Bosch/Smilga komanda un izcīna tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā.

Komandas Junkers Bosch/Smilga komandas skipa - Kārļa Smilgas komentārs pēc turnīra:

“Grūts turnīrs, jo intensīvi nospēlētas piecas dienas. Pēc vasaras visi sagatavojušies labi. Trīs komandas bija līdzvērtīgas (Junkers Bosch/Smilga, A41/Gulbis, KKR/Trukšāns - aut.piez.), jo pamatturnīrs beidzās pa četrām uzvarām katrai. Beigās visu izšķīra papildrādītāji. Piemēram, pirmā spēle mums izvērtās ļoti veiksmīgi, spēlējot pret A41/Gulbja komandu. Tur pēc spēles ritējuma mums teorētiski bija jāzaudē. Zaudējot šo spēli mēs varējām arī netikt finālturnīrā. Abās finālturnīra spēlēs bija līdzvērtīga cīņa, ne vienmēr tas rezultāts atspoguļo spēles gaitu. Pirmajā spēlē pretinieks pretestību mums izrādīja ilgāk nekā otrajā. Kopumā domāju, ka šis kvalifikācijas turnīrs varēja notikt vēlāk, jo tad komandas varētu būt vēl spēcīgākas, vairāk sagatavojušās. Rezultātu lēkāšana un daudzos nozagtos punktus var izskaidrot ar to, ka komandas nav līdz galam sagatavojušās. Šis man būs trešais Eiropas čempionāts. Iepriekš 11 un 13 gadus atpakaļ esam bijuši kopā ar Arti Zenteli un Jāni Klīvi. Prieks, protams, par to, ka mēs atkārtojām Latvijas čempionāta panākumu.”

Sieviešu konkurencē, atšķirībā no vīriešu, bija nepieciešamas trīs spēles, lai noskaidrotu uzvarētāju. Dienas pirmajā spēlē Nicoll/Regžas komanda izcīnīja svarīgu uzvaru, nodrošinot trešo finālturnīra spēli. Šīs otrās finālturnīra spēles sākums pārliecinošāks izdevās Nicoll/Regžas komandai. Tad pamīšus komandas ieguva pa punktam katrā nākamajā endā līdz astotajam endiem. Tajā Nicoll/Regžas komanda ieguva divus, bet nākamajā endā, iegūstot trīs punktus, JKK/Staša-Šaršūnes komandai spēli izdevās izlīdzināt, panākot 6:6. Izšķirošā 10.enda beigās sev labu situāciju nodrošināja Nicoll/Regžas komanda. Pēdējais JKK/Staša-Šaršūnes komandas skipa mestais akmens palika atklāts, kuru izsitot, Nicoll/Regžas komanda guva uzvaru. Tas ļāva viņām turpināt cīņu par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā.

Trešo, izšķirošo cīņu komandas uzsāka apņēmīgi, katra ar pēdējā akmens tiesībām paņemot pa diviem punktiem divos pirmajos endos. Līdz pārtraukumam Nicoll/Regžas komandai, pieļaujot vairākas kļūdas spēlē, neizdevās iegūt punktus, līdz ar to rezultāts 6:2 par labu pretiniecēm. Likās jau, ka JKK/Staša-Šaršūnes komanda spēs noturēt iekrāto pārsvaru, tomēr septītajā endā bija jāliek mājā akmens tuvāk centram pret trīs pretinieku akmeņiem, kas neizdevās. Nozogot šos trīs punktus, Nicoll/Regžas komanda izlīdzina rezultātu 6:6. Tas JKK/Staša-Šaršūnes komandu neizsita no ritma un ar agresīvi aizvadītu astoto endu viņas spēja paņemt četrus punktus, kas ielika labu pamatu uzvarai. Devītajā endā Nicoll/Regžas komandai bija grūti zaudēto atgūt, kā rezultātā JKK/Staša-Šaršūnes komanda nozog vēl vienu punktu un spēle ir galā. Rezultāts 11:6 nodrošina JKK/Staša-Šaršūnes komandai ceļazīmi uz Eiropas kērlinga čempionātu.

JKK/Staša-Šaršūnes komandas skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc aizvadītā turnīra:

"Kad mēs uzsākām šo turnīru nebija tādas pārliecības, ka mums šeit ies tik viegli kā tas izskatījās. Mēs domājām, ka būs spraigākas spēles pret JKK/Rudzītes komandu. Tās bija tās spēles par kurām mēs visvairāk piedomājām. Finālturnīra otrajā spēlē bijām tuvu uzvarai, bet domāju, ka pretinieki bija papētījuši kā pret mums jāspēlē. Kopumā mums ir tā sajūta, ka mēs varam spēlēt agresīvu spēli, ir pārliecība. Turklāt šāda veida spēle ir arī interesantāka. Eiropas kērlinga čempionāts mums būs kā labs sagatavošanās posms, lai vēlāk decembrī dotos uz Ziemas Olimpisko spēļu kvalifikāciju (Pilzene, Čehija 5.-10.decembris – aut.piez.), kas komandai ir ļoti svarīgs turnīrs.”

Junkers Bosch/Smilga sastāvs: Kārlis Smilga (skips), Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons.

JKK/Staša-Šaršūnes komandas sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.

Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrs norisinājās no 27.septembra līdz 1.oktobrim. Visas Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīra spēles tika izspēlētas Kērlinga hallē, Biķernieku ielā 121H, Rīgā.

Visu spēļu rezultāti: http://www.curling.lv/

Sieviešu komandu finālspēļu rezultāti:

JKK/Staša-Šaršūne - Nicoll/Regža 6:4

Nicoll/Regža - JKK/Staša-Šaršūne 10:6

JKK/Staša-Šaršūne - Nicoll/Regža 11:6

Vīriešu komandu finālspēļu rezultāti:

Junkers Bosch/Smilga - KKR/Trukšāns 11:6

Junkers Bosch/Smilga - KKR/Trukšāns 7:2


Linda MangaleInteresanti

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Kas jāņem vērā skrienot naktī - elites sportistu ieteikumi

Tradicionāli skriešanas sacensību starti tiek doti dienas pirmajā pusē un aktīvi skrējienu dalībnieki..

Ultramaratonistes Almas Vītolas padomi, kā iemīlēt skriešanu un vienmēr finišēt

Ultramaratoniste Alma ir izcils piemērs, kā paveikt šķietami neiespējamo. 260 kilometru skrējiens..

Sporta ziņas

Enduro Sprinta sezona sākās Ķesterciemā

22. aprīlī Ķesterciema Bušu karjerā norisinājās Latvijas kausa pirmais posms Enduro Sprintā un..

Vairāk nekā 400 bērni no nacionālajām kultūras biedrībām sporto svētkos “Vienoti sportā”

Svētdien - 22.aprīlī, Rīgā, Elektrum Olimpiskajā centrā, klātesot Valsts prezidentam Raimondam..

Majoru pludmalē krāšņi aizvadīti ikgadējie “Jūrmalas skriešanas svētki”

Svētdien, 22. aprīlī, Majoru pludmalē jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās viens no pavasara..

Noslēdzies Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes fināls – visvairāk medaļu olainiešiem

Latvijas Skolu šaha olimpiādes ceturtais reģionu fināls Vidzemē kopā pulcēja 60 skolēnus no Siguldas,..

Dainis Krištopāns - SEHA līgas čempions

Svētdien Skopjē (Maķedonija) par SEHA līgas uzvarētāju kļuva Daiņa Krištopāna pārstāvētā..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!