Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Projekts „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” jau pāri pusei

Šovasar ceturto gadu pēc kārtas notiek sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Pēc 9 pilsētu posmiem šobrīd 1. vietā ierindojas Jēkabpils, 2. vietā Valmiera, bet 3. vietā Ventspils. Lai gan projekts jau pāri pusei, vēl priekšā vairāku spēcīgu pilsētu posmi, kas var satricināt šī brīža līderu pozīcijas.

Kopā šovasar par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu cīnīsies aptuveni 15 pilsētas. Katrai pilsētai tiek dotas trīs stundas, kuru laikā ikviens pilsētas atbalstītājs tiek aicināts uzspiest svaru stieni pēc iespējas vairāk reižu. Sievietēm un jauniešiem svaru stienis sver 20 kg, bet vīriem 50 kg. Visu dalībnieku kopā paceltais veido katras pilsētas rezultātu. Dalība sacensībās ir bezmaksas un nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Jau 9 pilsētas ir uzrādījušas savu rezultātu. Jēkabpils lieliski startēja sacensībā, par ko liecina pilsētas aizstāvju kopā paceltie 223 740 kg un šī brīža 1. vieta. Šobrīd 2. vietā ir Valmiera ar rezultātu 212 560 kg. Par Valmieru tika liktas lielas cerības, jo kopš projekta sākuma 2014. gadā tieši Valmiera ir bijusi Latvijas spēcīgākās pilsētas godā visus trīs gadus, taču šogad Jēkabpils bija spēkā izturīgāka. Ventspilī kopā tika pacelti 171 560 kg, un patlaban pilsēta ir 3. vietā. Gulbenei ar rezultātu 157 460 kg diemžēl ilgi neizdevās noturēties pilsētu TOP3, un šobrīd tā ierindojas 4. vietā.

Cēsis ir 5. vietā ar rezultātu 133 620 kg, bet ar šīs vasaras jauniešu rekordu. Edžus Mazulis Cēsu posmā 20 kg smagu svaru stieni uzspieda 541 reizi. Tālāk seko Saulkrasti ar 126 940 kg un 6. vietu. Lai gan Rīga ierindojas 7. vietā ar 122 210 kg, pilsēta var lepoties ar diviem rekordistiem projekta vēsturē. Tieši ar Rīgas posmu maija beigās sākās šīs vasaras projekts „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”. Sacensību laikā lielisku rezultātu uzrādīja Svetlana Svjatnaja, kura 20 kg smago svaru stieni uzspieda 330 reizes un ar lielu atrāvienu izvirzījās Latvijas sieviešu topa augšgalā. Savukārt vīru grupā Jefimijs Klementjevs 50 kg smagu svaru stieni uzspieda 222 reizes. Par šī brīža rekordisti var dēvēt arī Dagdas pilsētu, jo sacensībās piedalījās 165 Dagdas atbalstītāji, kas ir rekordliels dalībnieku skaits šovasar. Dagdā kopā tika uzspiesti 118 310 kg, un pilsētai 8. vieta. Savukārt Līvāni ir 9. vietā ar kopā paceltajiem 105 960 kg.

Lai gan sacensības jau pāri pusei, savu spēku vēl atklās vairākas pilsētas. Jau 5. augustā Rēzekne otro reizi piedalīsies šajās sacensībās. 2015. gadā Rēzeknes posma dalībnieks Vladislavs Groms kļuva par Latvijas spēcīgāko jaunieti, uzspiežot 20 kg smagu svaru stieni 300 reizes.

Tajā pašā 5. augustā startēs Bauska, kura sacensībās piedalīsies jau ceturto reizi. Visus šos gadus Bauska ir neatlaidīgi cīnījusies par spēcīgākās titulu, taču palikusi 2. vietā 2015. un 2016. gadā, un 4. vietā 2014. gadā. Iespējams tieši šogad pilsētai izdosies iegūt sen kāroto godu.

Nākamnedēļ, 12. augustā, notiks Ludzas posms. Pagājušajā gadā Ludzas posma dalībniece Dagnija Dalibo 20 kg svaru stieni pārliecinoši uzspieda 280 reizes un kļuva par 2016. gada Latvijas spēcīgāko dāmu. Savukārt 23. septembrī sacensībām pievienosies Sigulda, kurai būs liela priekšroka tikt līdz uzvarai, zinot pārējo pilsētu sniegumu.

Sacensībās plāno piedalīties arī Ape, kas jau reiz ir apsteigusi lielākas pilsētas, un pagājušā gada 3. vietas ieguvēja Daugavpils. Par šo posmu norises datumu un laiku būs pieejama informācija nedaudz vēlāk. Aicinām sekot līdzi sacensību kalendāram par gaidāmajiem pilsētu posmiem mājas lapā www.specigakapilseta.lv.

Projektu „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” atbalsta Latvijas Pauerliftinga federācija, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība”, biedrība „Spēka Pasaule”, biedrība „STREETBASKET” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Projektu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu.

Nāc, piedalies un aizstāvi savu pilsētu!

Baiba Norberte Interesanti

Pētīs, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Kvalitatīvs miegs ir viens no būtiskākajiem bērna attīstību un augšanu ietekmējošajiem faktoriem,..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Kas jāņem vērā skrienot naktī - elites sportistu ieteikumi

Tradicionāli skriešanas sacensību starti tiek doti dienas pirmajā pusē un aktīvi skrējienu dalībnieki..

Ultramaratonistes Almas Vītolas padomi, kā iemīlēt skriešanu un vienmēr finišēt

Ultramaratoniste Alma ir izcils piemērs, kā paveikt šķietami neiespējamo. 260 kilometru skrējiens..

Sporta ziņas

Paula Freimane izveidojusi fitnesa un uztura aplikāciju lietošanai mājas apstākļos

Fitnesa trenere Paula Freimane kopā ar Annu Krimeli, Kasheru, Zuarguss un Roberto Meloni plašākai..

Kurai Latvijas tenisistei Austrālijas ”Open” būs veiksmīgāks?

Naktī uz pirmdienu „Australian Open” tenisa turnīru uzsāka Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko..

Latvijas badmitnona federācija pievienojas valsts programmai "3+ ģimenes karte"

Latvijas badmintona federācija ir pirmā no Latvijas sporta federācijām, kas pievienojusies valsts..

30 dienas līdz olimpiskajām spēlēm – būtiskākais, lai tās skatīties būtu īpaši aizraujoši

Tieši 30 dienas pirms olimpisko spēļu sākuma, Lattelecom, kopā ar olimpisko sporta veidu pārstāvjiem..

Mēnesis līdz rallijam Sarma 2018 – uzsākta dalībnieku reģistrācija

Līdz rallijam Sarma 2018 atlicis vien mēnesis, un līdz ar oficiālo dokumentu publicēšanu ir uzsākta..

Sporta notikumi

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

Magnum Amatieru turnīrs

Aicinām pludmales volejbola spēlētājus uz vīriešu Magnum Amatieru turnīru pēdējā jūlija svētdienā. Dalībniekiem..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!