Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Projekts „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” jau pāri pusei

Šovasar ceturto gadu pēc kārtas notiek sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Pēc 9 pilsētu posmiem šobrīd 1. vietā ierindojas Jēkabpils, 2. vietā Valmiera, bet 3. vietā Ventspils. Lai gan projekts jau pāri pusei, vēl priekšā vairāku spēcīgu pilsētu posmi, kas var satricināt šī brīža līderu pozīcijas.

Kopā šovasar par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu cīnīsies aptuveni 15 pilsētas. Katrai pilsētai tiek dotas trīs stundas, kuru laikā ikviens pilsētas atbalstītājs tiek aicināts uzspiest svaru stieni pēc iespējas vairāk reižu. Sievietēm un jauniešiem svaru stienis sver 20 kg, bet vīriem 50 kg. Visu dalībnieku kopā paceltais veido katras pilsētas rezultātu. Dalība sacensībās ir bezmaksas un nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Jau 9 pilsētas ir uzrādījušas savu rezultātu. Jēkabpils lieliski startēja sacensībā, par ko liecina pilsētas aizstāvju kopā paceltie 223 740 kg un šī brīža 1. vieta. Šobrīd 2. vietā ir Valmiera ar rezultātu 212 560 kg. Par Valmieru tika liktas lielas cerības, jo kopš projekta sākuma 2014. gadā tieši Valmiera ir bijusi Latvijas spēcīgākās pilsētas godā visus trīs gadus, taču šogad Jēkabpils bija spēkā izturīgāka. Ventspilī kopā tika pacelti 171 560 kg, un patlaban pilsēta ir 3. vietā. Gulbenei ar rezultātu 157 460 kg diemžēl ilgi neizdevās noturēties pilsētu TOP3, un šobrīd tā ierindojas 4. vietā.

Cēsis ir 5. vietā ar rezultātu 133 620 kg, bet ar šīs vasaras jauniešu rekordu. Edžus Mazulis Cēsu posmā 20 kg smagu svaru stieni uzspieda 541 reizi. Tālāk seko Saulkrasti ar 126 940 kg un 6. vietu. Lai gan Rīga ierindojas 7. vietā ar 122 210 kg, pilsēta var lepoties ar diviem rekordistiem projekta vēsturē. Tieši ar Rīgas posmu maija beigās sākās šīs vasaras projekts „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”. Sacensību laikā lielisku rezultātu uzrādīja Svetlana Svjatnaja, kura 20 kg smago svaru stieni uzspieda 330 reizes un ar lielu atrāvienu izvirzījās Latvijas sieviešu topa augšgalā. Savukārt vīru grupā Jefimijs Klementjevs 50 kg smagu svaru stieni uzspieda 222 reizes. Par šī brīža rekordisti var dēvēt arī Dagdas pilsētu, jo sacensībās piedalījās 165 Dagdas atbalstītāji, kas ir rekordliels dalībnieku skaits šovasar. Dagdā kopā tika uzspiesti 118 310 kg, un pilsētai 8. vieta. Savukārt Līvāni ir 9. vietā ar kopā paceltajiem 105 960 kg.

Lai gan sacensības jau pāri pusei, savu spēku vēl atklās vairākas pilsētas. Jau 5. augustā Rēzekne otro reizi piedalīsies šajās sacensībās. 2015. gadā Rēzeknes posma dalībnieks Vladislavs Groms kļuva par Latvijas spēcīgāko jaunieti, uzspiežot 20 kg smagu svaru stieni 300 reizes.

Tajā pašā 5. augustā startēs Bauska, kura sacensībās piedalīsies jau ceturto reizi. Visus šos gadus Bauska ir neatlaidīgi cīnījusies par spēcīgākās titulu, taču palikusi 2. vietā 2015. un 2016. gadā, un 4. vietā 2014. gadā. Iespējams tieši šogad pilsētai izdosies iegūt sen kāroto godu.

Nākamnedēļ, 12. augustā, notiks Ludzas posms. Pagājušajā gadā Ludzas posma dalībniece Dagnija Dalibo 20 kg svaru stieni pārliecinoši uzspieda 280 reizes un kļuva par 2016. gada Latvijas spēcīgāko dāmu. Savukārt 23. septembrī sacensībām pievienosies Sigulda, kurai būs liela priekšroka tikt līdz uzvarai, zinot pārējo pilsētu sniegumu.

Sacensībās plāno piedalīties arī Ape, kas jau reiz ir apsteigusi lielākas pilsētas, un pagājušā gada 3. vietas ieguvēja Daugavpils. Par šo posmu norises datumu un laiku būs pieejama informācija nedaudz vēlāk. Aicinām sekot līdzi sacensību kalendāram par gaidāmajiem pilsētu posmiem mājas lapā www.specigakapilseta.lv.

Projektu „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” atbalsta Latvijas Pauerliftinga federācija, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība”, biedrība „Spēka Pasaule”, biedrība „STREETBASKET” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Projektu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu.

Nāc, piedalies un aizstāvi savu pilsētu!

Baiba Norberte Interesanti

Kas jāņem vērā skrienot naktī - elites sportistu ieteikumi

Tradicionāli skriešanas sacensību starti tiek doti dienas pirmajā pusē un aktīvi skrējienu dalībnieki..

Ultramaratonistes Almas Vītolas padomi, kā iemīlēt skriešanu un vienmēr finišēt

Ultramaratoniste Alma ir izcils piemērs, kā paveikt šķietami neiespējamo. 260 kilometru skrējiens..

Latvijas iedzīvotāji, kļūstot vecāki, labprātāk nodarbojas ar sportu kompānijā un no rītiem

Kā liecina sporta apģērbu zīmola 4F pētījums*, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (65%) izvēlas..

TOP-6 sporta nodarbības, ko gribētu izmēģināt Latvijas iedzīvotāji

Saskaņā ar sporta apģērbu zīmola 4F veikto pētījumu* vairums Latvijas iedzīvotāju vēlētos..

Sporta ziņas

Skolu kartingu kausa 4.posmā uzvar Saldus BJC komanda

Kandavas kartodromā priekšpēdējā šīs sezonas “LMT Autosporta Akadēmijas” (LMT AA) Skolu kartingu..

Kažemāka un Žolnerovičs - 2017. gada Latvijas čempioni pusmaratonā

Sestdien, 12. augustā, turpinot vienu no Kuldīgas pusmaratona noturīgākajām tradīcijām - skrējienu..

Eiropas čempionāta 4.posms Enduro Vācijā

Vācijā, Burgā norisinājās Eiropas čempionāta 3.posms Enduro. Eiropas čempionāta posmā piedalījās..

Uzsāk apjomīgu tenisa centra “Lielupe” pārbūvi

Šodien SIA “Tenisa centrs “Lielupe” ir parakstījis līgumu ar būvfirmu SIA “Selva Būve”..

Strauji tuvojas vērienīgie Latvijas Velo svētki Olainē

20. augustā, jau trešo gadu pēc kārtas Olainē norisināsies plašu atzinību guvušie Latvijas Velo..

Sporta notikumi

Magnum Amatieru turnīrs

Aicinām pludmales volejbola spēlētājus uz vīriešu Magnum Amatieru turnīru pēdējā jūlija svētdienā. Dalībniekiem..

Magnum Ielīgošanas turnīrs

“Dāmas izvēlas” ir mūsu jautrākais MIX turnīrs, kurā savu spēles partneri noskaidrosi tikai..

Mārupes Olimpiskā diena

Nepalaid garām kolosālu iespēju bez maksas piedalīties turnīrā un izcīnīt superīgas balvas!..

Amatieru turnīrs

Uzturi sportisko formu arī garo brīvdienu laikā! Piesaki savu komandu pludmales volejbola vīriešu..

Līvānu novada pavasara kross

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!