Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Smiltenē noslēdzies Vivus.lv MTB labdarības maratons

Smiltenē norisinājās Vivus.lv MTB Maratona 2017. gada 5. posms. Šis posms bija ievērojams gan ar augstu sportisko intrigu, gan ar īpašo mērķi - pusi no visām dalības maksām Vivus.lv ziedoja labdarībai, lai Lucavsalā taptu īpaši aprīkota pludmale cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Skaistā un sakoptā Smiltene gadu desmitiem ir bijusi riteņbraucēju pilsēta. Tieši šeit lielā mērā arī aizsākusies kalnu riteņbraukšanas kustība mūsu valstī. Lieliskos laika apstākļos Vidzemes pilsētā svētdien norisinājās iecienītā “Vivus.lv MTB maratona” piektais no kopumā septiņiem posmiem.

Pateicoties Smiltenes novada reljefam un apbrīnojamam vietējās Brakovsku ģimenes darbam, piektais “Vivus.lv MTB maratona” posms dalībniekiem solījās būt ļoti izaicinošs. Dalībniekus, neatkarīgi no izvēlētās distances, sagaidīja ļoti aizraujošas trases, kurās tika iekļautas kā labi zināmas un tradīcijām bagātas takas, tā arī pilnīgi jauni distances posmi, tostarp Smiltenes “downhill” trase.

“HRX” maratona distancē riteņbraucēji mērojās spēkiem 52 kilometru garajā distancē, kas tika iekļauta vienā aplī, aptverot daudzos Niedrāja un Pilskalna paugurus. Jau trases sākuma daļā savu favorīta statusu lieliski apliecināja kopvērtējuma līderis Oskars Muižnieks. “Sportife.lv” komandas pārstāvis pēc veiktajiem 15 kilometriem bija iekrājis teju minūti lielu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Starp tiem atradās Kārlis Baltacis, Jānis Ozols un Raivis Zīmelis. Turpinājumā Oskars turpināja turēt aktīvu tempu un pelnīti pirmais sasniedza sporta kompleksa “Teperis” autotrasi. Alūksnietis pelnīti kļuva par šī posma uzvarētāju, trasē pavadot 2 stundas 11 minūtes un 3 sekundes.

Ļoti aizraujoša un sīva cīņa izvērtās par otro vietu starp Jāni Ozolu (“ZZK”) un Kārli Baltaci (“Patria Bottecchia”). Dramatiskā cīņā pārāks bija Baltacis, bet Latvijas bronzas medaļniekam XCO krosā Ozolam trešā pozīcija. Abi no uzvarētāja atpalika par 1 minūti un 55 sekundēm. Labāko sešiniekā iekļuva arī Raivis Zīmelis (“MySport Veikals”), Jānis Priževoits (“Volkswagen Veloprofs.lv”) un Gints Jakovels (“KS Sporta klubs”).

Dāmu konkurencē Smiltenes posmā lieliski sevi apliecināja Latvijas čempione MTB maratonā un XCO krosā Katrīna Jaunslaviete. “ZZK” komandas sportistei pārliecinoša uzvara. Katrīna trasē pavadīja 2 stundas 27 minūtes un 54 sekundes, otrās vietas ieguvēju Leldi Ardavu (“Rietumu banka – Rīga”) apsteidzot par nepilnām četrām minūtēm. Trešo vietu starp daiļā dzimuma pārstāvēm guva Ingrīda Šmite no “Sportlife.lv”.

Ne mazāk spraigas cīņas notika “Latvijas Valsts mežu” pusmaratona distancē, kas pulcēja kuplu dalībnieku skaitu. Aizraujošajā trasē, kuras garums sasniedza 27 kilometrus, uzvarētāja liktenis noskaidrojās vien pie Smiltenes autotrases. Spraigā cīņā lielisku uzvaru guva “Pulsar” komandas sportists Artis Roze, kurš savus lielākos panākumus līdz šim bija guvis šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Viņa laiks trasē bija 1 stunda 6 minūtes un 12 sekundes. Par vienu sekundi tukumnieks apsteidza “Filter Hawaii Express” vienības pārstāvi Nauri Selgu, kuram arī lielisks panākumus. Finiša spurtā noskaidrojās trešās vietas ieguvējs. Šo pozīciju izcīnīja “Volkswagen Veloprofs.lv” komandas braucējs Raivis Jansons, uzreiz aiz goda pjedestāla atstājot  Gunti Šefleru (“Pulsar”), Gintu Lūsi (“MySport Veikals”) un Kristapu Vaģeli (“Pulsar”).

Dāmu absolūtajā vērtējumā nepārspēta palika mājiniece Rūta Brakovska no “KS Sporta klubs”. Otro vietu izcīnīja Aiga Paegle (“Engures sportam”), bet trešā Helēna Mūrniece (“KS Sporta klubs”). Ļoti aizraujošā un pozitīvā gaisotnē tika aizvadīts “Labs Kino” pusaudžu brauciens. Tajā uzvarēja brāļi Blumbergi – pirmais Ronalds, otrais Oskars (abi “KS Sporta klubs”). Azartiski aizritēja arī bērnu braucieni, kurā uzvarētāji bija visi tā dalībnieki.

Nākamais “Vivus.lv MTB maratona” seriāla posms notiks jau 6. augustā, kad visus kalnu riteņbraukšanas cienītājus uzņems Cēsis.Interesanti

Pētīs, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Kvalitatīvs miegs ir viens no būtiskākajiem bērna attīstību un augšanu ietekmējošajiem faktoriem,..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Kas jāņem vērā skrienot naktī - elites sportistu ieteikumi

Tradicionāli skriešanas sacensību starti tiek doti dienas pirmajā pusē un aktīvi skrējienu dalībnieki..

Ultramaratonistes Almas Vītolas padomi, kā iemīlēt skriešanu un vienmēr finišēt

Ultramaratoniste Alma ir izcils piemērs, kā paveikt šķietami neiespējamo. 260 kilometru skrējiens..

Sporta ziņas

Paula Freimane izveidojusi fitnesa un uztura aplikāciju lietošanai mājas apstākļos

Fitnesa trenere Paula Freimane kopā ar Annu Krimeli, Kasheru, Zuarguss un Roberto Meloni plašākai..

Kurai Latvijas tenisistei Austrālijas ”Open” būs veiksmīgāks?

Naktī uz pirmdienu „Australian Open” tenisa turnīru uzsāka Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko..

Latvijas badmitnona federācija pievienojas valsts programmai "3+ ģimenes karte"

Latvijas badmintona federācija ir pirmā no Latvijas sporta federācijām, kas pievienojusies valsts..

30 dienas līdz olimpiskajām spēlēm – būtiskākais, lai tās skatīties būtu īpaši aizraujoši

Tieši 30 dienas pirms olimpisko spēļu sākuma, Lattelecom, kopā ar olimpisko sporta veidu pārstāvjiem..

Mēnesis līdz rallijam Sarma 2018 – uzsākta dalībnieku reģistrācija

Līdz rallijam Sarma 2018 atlicis vien mēnesis, un līdz ar oficiālo dokumentu publicēšanu ir uzsākta..

Sporta notikumi

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

Magnum Amatieru turnīrs

Aicinām pludmales volejbola spēlētājus uz vīriešu Magnum Amatieru turnīru pēdējā jūlija svētdienā. Dalībniekiem..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!