Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Smiltenē noslēdzies Vivus.lv MTB labdarības maratons

Smiltenē norisinājās Vivus.lv MTB Maratona 2017. gada 5. posms. Šis posms bija ievērojams gan ar augstu sportisko intrigu, gan ar īpašo mērķi - pusi no visām dalības maksām Vivus.lv ziedoja labdarībai, lai Lucavsalā taptu īpaši aprīkota pludmale cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Skaistā un sakoptā Smiltene gadu desmitiem ir bijusi riteņbraucēju pilsēta. Tieši šeit lielā mērā arī aizsākusies kalnu riteņbraukšanas kustība mūsu valstī. Lieliskos laika apstākļos Vidzemes pilsētā svētdien norisinājās iecienītā “Vivus.lv MTB maratona” piektais no kopumā septiņiem posmiem.

Pateicoties Smiltenes novada reljefam un apbrīnojamam vietējās Brakovsku ģimenes darbam, piektais “Vivus.lv MTB maratona” posms dalībniekiem solījās būt ļoti izaicinošs. Dalībniekus, neatkarīgi no izvēlētās distances, sagaidīja ļoti aizraujošas trases, kurās tika iekļautas kā labi zināmas un tradīcijām bagātas takas, tā arī pilnīgi jauni distances posmi, tostarp Smiltenes “downhill” trase.

“HRX” maratona distancē riteņbraucēji mērojās spēkiem 52 kilometru garajā distancē, kas tika iekļauta vienā aplī, aptverot daudzos Niedrāja un Pilskalna paugurus. Jau trases sākuma daļā savu favorīta statusu lieliski apliecināja kopvērtējuma līderis Oskars Muižnieks. “Sportife.lv” komandas pārstāvis pēc veiktajiem 15 kilometriem bija iekrājis teju minūti lielu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Starp tiem atradās Kārlis Baltacis, Jānis Ozols un Raivis Zīmelis. Turpinājumā Oskars turpināja turēt aktīvu tempu un pelnīti pirmais sasniedza sporta kompleksa “Teperis” autotrasi. Alūksnietis pelnīti kļuva par šī posma uzvarētāju, trasē pavadot 2 stundas 11 minūtes un 3 sekundes.

Ļoti aizraujoša un sīva cīņa izvērtās par otro vietu starp Jāni Ozolu (“ZZK”) un Kārli Baltaci (“Patria Bottecchia”). Dramatiskā cīņā pārāks bija Baltacis, bet Latvijas bronzas medaļniekam XCO krosā Ozolam trešā pozīcija. Abi no uzvarētāja atpalika par 1 minūti un 55 sekundēm. Labāko sešiniekā iekļuva arī Raivis Zīmelis (“MySport Veikals”), Jānis Priževoits (“Volkswagen Veloprofs.lv”) un Gints Jakovels (“KS Sporta klubs”).

Dāmu konkurencē Smiltenes posmā lieliski sevi apliecināja Latvijas čempione MTB maratonā un XCO krosā Katrīna Jaunslaviete. “ZZK” komandas sportistei pārliecinoša uzvara. Katrīna trasē pavadīja 2 stundas 27 minūtes un 54 sekundes, otrās vietas ieguvēju Leldi Ardavu (“Rietumu banka – Rīga”) apsteidzot par nepilnām četrām minūtēm. Trešo vietu starp daiļā dzimuma pārstāvēm guva Ingrīda Šmite no “Sportlife.lv”.

Ne mazāk spraigas cīņas notika “Latvijas Valsts mežu” pusmaratona distancē, kas pulcēja kuplu dalībnieku skaitu. Aizraujošajā trasē, kuras garums sasniedza 27 kilometrus, uzvarētāja liktenis noskaidrojās vien pie Smiltenes autotrases. Spraigā cīņā lielisku uzvaru guva “Pulsar” komandas sportists Artis Roze, kurš savus lielākos panākumus līdz šim bija guvis šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Viņa laiks trasē bija 1 stunda 6 minūtes un 12 sekundes. Par vienu sekundi tukumnieks apsteidza “Filter Hawaii Express” vienības pārstāvi Nauri Selgu, kuram arī lielisks panākumus. Finiša spurtā noskaidrojās trešās vietas ieguvējs. Šo pozīciju izcīnīja “Volkswagen Veloprofs.lv” komandas braucējs Raivis Jansons, uzreiz aiz goda pjedestāla atstājot  Gunti Šefleru (“Pulsar”), Gintu Lūsi (“MySport Veikals”) un Kristapu Vaģeli (“Pulsar”).

Dāmu absolūtajā vērtējumā nepārspēta palika mājiniece Rūta Brakovska no “KS Sporta klubs”. Otro vietu izcīnīja Aiga Paegle (“Engures sportam”), bet trešā Helēna Mūrniece (“KS Sporta klubs”). Ļoti aizraujošā un pozitīvā gaisotnē tika aizvadīts “Labs Kino” pusaudžu brauciens. Tajā uzvarēja brāļi Blumbergi – pirmais Ronalds, otrais Oskars (abi “KS Sporta klubs”). Azartiski aizritēja arī bērnu braucieni, kurā uzvarētāji bija visi tā dalībnieki.

Nākamais “Vivus.lv MTB maratona” seriāla posms notiks jau 6. augustā, kad visus kalnu riteņbraukšanas cienītājus uzņems Cēsis.Interesanti

Kas jāņem vērā skrienot naktī - elites sportistu ieteikumi

Tradicionāli skriešanas sacensību starti tiek doti dienas pirmajā pusē un aktīvi skrējienu dalībnieki..

Ultramaratonistes Almas Vītolas padomi, kā iemīlēt skriešanu un vienmēr finišēt

Ultramaratoniste Alma ir izcils piemērs, kā paveikt šķietami neiespējamo. 260 kilometru skrējiens..

Latvijas iedzīvotāji, kļūstot vecāki, labprātāk nodarbojas ar sportu kompānijā un no rītiem

Kā liecina sporta apģērbu zīmola 4F pētījums*, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (65%) izvēlas..

TOP-6 sporta nodarbības, ko gribētu izmēģināt Latvijas iedzīvotāji

Saskaņā ar sporta apģērbu zīmola 4F veikto pētījumu* vairums Latvijas iedzīvotāju vēlētos..

Sporta ziņas

Ar "EVELO TEAM" triumfu Olainē krāšņi aizvadīti jau trešie Latvijas Velo svētki

Olainē jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās vērienīgie Latvijas Velo svētki, kuros, kā ierasts,..

Skolu kartingu kausa 4.posmā uzvar Saldus BJC komanda

Kandavas kartodromā priekšpēdējā šīs sezonas “LMT Autosporta Akadēmijas” (LMT AA) Skolu kartingu..

Kažemāka un Žolnerovičs - 2017. gada Latvijas čempioni pusmaratonā

Sestdien, 12. augustā, turpinot vienu no Kuldīgas pusmaratona noturīgākajām tradīcijām - skrējienu..

Eiropas čempionāta 4.posms Enduro Vācijā

Vācijā, Burgā norisinājās Eiropas čempionāta 3.posms Enduro. Eiropas čempionāta posmā piedalījās..

Uzsāk apjomīgu tenisa centra “Lielupe” pārbūvi

Šodien SIA “Tenisa centrs “Lielupe” ir parakstījis līgumu ar būvfirmu SIA “Selva Būve”..

Sporta notikumi

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

Magnum Amatieru turnīrs

Aicinām pludmales volejbola spēlētājus uz vīriešu Magnum Amatieru turnīru pēdējā jūlija svētdienā. Dalībniekiem..

Magnum Ielīgošanas turnīrs

“Dāmas izvēlas” ir mūsu jautrākais MIX turnīrs, kurā savu spēles partneri noskaidrosi tikai..

Mārupes Olimpiskā diena

Nepalaid garām kolosālu iespēju bez maksas piedalīties turnīrā un izcīnīt superīgas balvas!..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!