Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Lattelecom Rīgas maratonā krīt rekordi

Sporta veidi: Vieglatlētika.

Svētdien, 14. maijā, Rīgā norisinājās 27. Lattelecom Rīgas maratons, dažādās distancēs pulcējot 32 415 dalībniekus no 70 pasaules valstīm un piesaistot rekordaugstu ārvalstu dalībnieku skaitu – 3 745. Šogad uzstādīts jauns Latvijas rekords maratonā vīriešu konkurencē, kā arī jauns Lattelecom Rīgas maratona rekords sieviešu konkurencē un pusmaratonā vīriešiem.

Šī gada ātrākais maratonists Joseph Kyengo Munywoki (Kenija) 42 195 metru garo trasi Rīgas centrā veica divās stundās, 12 minūtēs un 14 sekundēs. Savukārt sieviešu konkurencē ātrākā izrādījās Bekelech Dada Bedada (Etiopija) ar rezultātu divas stundas, 31 minūte un 22 sekundes, uzstādot jaunu Lattelecom Rīgas maratona rekordu sieviešu konkurencē. 

Par Latvijas čempionu maratonā kļuva Valērijs Žolnerovičs, kurš maratonu veica divās stundās, 14 minūtēs un 23 sekundēs, pārspējot paša uzstādīto Latvijas maratona rekordu (2:14:33). Par izcilo rezultātu Valērijs saņems augstāko Latvijas maratonistiem jebkad izmaksāto naudas balvu – 5 000 eiro par rekordu, kā arī papildu 1 000 eiro par ieņemto 4.vietu. Sieviešu konkurencē uzvarēja Anita Kažemāka, Lattelecom Rīgas maratona galvenā trenere un programmas #manspirmaismaratons vadītāja, kura finišu sasniedza ar rezultātu 2 stundas, 48 minūtes un 49 sekundes.

Pusmaratonā vīriešu konkurencē uzvarēja kenijietis Robert Kimaru Magut (1:05:04), vienlaikus uzstādot Lattelecom Rīgas maratona trases rekordu pusmaratonā un 2.vietā pēc sīvas cīņas atstājot pagājušā gada uzvarētāju Ibrahim Mukunga Wachira (Kenija), kurš distanci veica 1 stundā, 5 minūtēs un 38 sekundēs. Savukārt no Latvijas pārstāvjiem augstāko vietu izcīnīja Jānis Višķers (1:07:01), ieņemot 4.vietu. Sieviešu konkurencē pusmaratonā uzvarēja Inga Zālīte ar rezultātu viena stunda, 23 minūtes un 45. 

Desmit kilometru distancē gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē uzvarēja Latvijas pārstāvji – Dmitrijs Serjogins (0:30:54) un Ilona Marhele (0:36:08). 

Arī šogad uz sešu kilometru distances goda pjedestāla stāvēja tikai Latvijas sportisti. Sešus kilometrus visātrāk – 19 minūtēs piecās sekundēs – veica Artūrs Niklāvs Medveds. Ātrākā sieviešu konkurencē, tāpat kā pērn, bija Līga Jansone ar rezultātu 23 minūtes un 46 sekundes. 

Pateicoties Lattelecom Rīgas maratona starptautiskajai reputācijai un prestižajam IAAF (Starptautiskā vieglatlētikas federācija) maratona kvalitātes vērtējumam, skrējiens 2017.gadā piesaistījis rekordaugstu ārvalstu skrējēju skaitu 3 745 dalībniekus. Visvairāk skrējēju bija reģistrējušies sešu kilometru distancei – 10 168, desmit kilometru distancei – 6 802, pusmaratona distancei – 4 589, savukārt maratona distancei – 1 940.

Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties maratona oficiālajā mājaslapā (www.rigasmaratons.lv), kur, pateicoties tehnoloģiju partnera Lattelecom izstrādātajiem risinājumiem, katram dalībniekam iespējams lejuplādēt arī diplomu ar savu rezultātu un citu statistiku par skrējienu. Lūdzam ņemt vērā, ka šie ir sākotnējie rezultāti, oficiālajos rezultātos vietu sadalījums var mainīties.

Maratona laikā visas trases garumā dežūrēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes un darbojās pirmās palīdzības posteņi. Mediķu vērtējumā pasākums aizvadīts bez starpgadījumiem. Lielākoties palīdzība sniegta dalībniekiem, apkopjot skriešanas laikā gūtos nobrāzumus un tulznas, kas ir tipiski skriešanas pasākumos, vai palīdzējuši atvēsināties un mazināt sūdzības pēc fiziskas slodzes. Citos gadījumos bijuši arī muskuļu un cīpslu sastiepumi, sasitumi un citas sīkas, nebūtiskas traumas. Dienas gaitā 13 dalībnieki nogādāti ārstniecības iestādēs uz papildu pārbaudēm vai papildu palīdzības saņemšanai.

Par Lattelecom Rīgas maratonu:

Maratons Rīgas pilsētā notiek kopš 1991.gada. Šogad Lattelecom Rīgas maratons notiks 2016.gada 14. –15.maijā. 2015.gadā pasākums pulcēja 26 tūkstošus dalībnieku no 69 pasaules valstīm. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas kvalifikācijas zīmi (Bronze Label). Maratonu kopš 2007.gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Lattelecom, oficiālā banka – Nordea banka, oficiālais partneris – Rimi, sponsori – adidas, WESS Motors Toyota un Elkor. Partneri – LIVE RIGA, 360TV, LNT, DELFI, JCDecaux, izdevniecība Santa, F64, StarFM, Capital Clinic Riga, Vichy, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Vieglatlētikas savienība, Isostar, Radisson Blu Latvija, VSK Noskrien, 1188, Latvia Tours, Klotiņi & Serģis, Sporta Laboratorija, Mēness Aptieka, Ibumetin Prel un citi. Interesanti

TOP-6 sporta nodarbības, ko gribētu izmēģināt Latvijas iedzīvotāji

Saskaņā ar sporta apģērbu zīmola 4F veikto pētījumu* vairums Latvijas iedzīvotāju vēlētos..

Noskaidrots, cik fiziski aktīvi ir Latvijas skolēni un viņu vecāki

Vairums Latvijas skolēnu, viņu vecāku un skolotāju ikdienā kustas par maz un lielākoties neizpilda..

Ineta Radeviča skaidro, kāpēc bērnam vajadzētu nodarboties ar sportu?

Jebkuras fiziskās aktivitātes - gan komandu sports, gan individuālās nodarbības - ne tikai uzlabo..

Latvijas sporta veidu tops 2016

Populārākais sporta veids Latvijā 2016.gadā bija vieglatlētika un skriešana, liecina mediju aģentūras..

Sporta ziņas

"Olimpiskā diena 2017" šogad notiks 22.septembrī

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās..

Toms Alsbergs: No lauku puikas līdz pasaules čempionam

Mācījies lauku skoliņā un uz pirmajām starptautiskajām sacensībām, kurās kļuva par čempionu,..

Komanda RKK/Rudzītis triumfē Latvijas jaukto komandu kērlinga čempionātā

Noslēdzoties 2017./2018.gada Latvijas kērlinga sezonai, šodien Kērlinga hallē tika noskaidrots uzvarētājs..

Ķekavas velomaratonā trīskāršu uzvaru svin Eiropas čempioni

Sestdien, 20. maijā, Pierīgā jau ceturto gadu pēc kārtas tika aizvadīts vērienīgais Ķekavas..

Projekta "Sporto visa klase" 4.sezonā piedalīsies gandrīz 6000 dalībnieki

Noslēgusies pieteikšanās projektam “Sporto visa klase” 2017./2018.mācību gadam. Latvijas Olimpiskā..

Sporta notikumi

Amatieru turnīrs

Uzturi sportisko formu arī garo brīvdienu laikā! Piesaki savu komandu pludmales volejbola vīriešu..

Līvānu novada pavasara kross

HoReCa turnīrs pludmales volejbolā

12. martā “Brazīlijā” notiks pludmales volejbola “HORECA turnīrs” bārmeņiem, viesmīļiem..

Amatieru turnīrs pludmales volejbolā

26. februārī, plkst 11:00 sporta centrā "Brazīlija" norisināsies Amatieru turnīrs pludmales volejbolā. Atrodi..

MIX turnīrs "Dāmas izvēlas"

“Dāmas izvēlas” ir viens no jautrākajiem un atraktīvākajiem pludmales volejbola turnīriem "Brazīlijā". Šim..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!