Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Ghetto Games 9.sezona

Ghetto lielā ģimene uz sezonas atklāšanas rituālu pulcēsies Rīgā, Grīziņkalnā, 2017. gada 13.maijā plkst. 19:30 (basketbola turnīra sākums - plkst.18:00). Ielu sporta veidu un veselīga dzīvesstila piekritēji tiks iepazīstināti ar jaunajiem sezonas pasākumiem. Kopā ar svinīgo atklāšanas pasākumu Grīziņkalna sporta kompleksā tiks rīkotas arī ielu basketbola sacensības. No plkst. 16:30 līdz plkst. 18:00 sacensībām varēs reģistrēties meiteņu grupā un puišu U12, U14,  U16 un U17 vecuma grupās. Pasākumu vadīs «Ghetto Family» dibinātājs Raimonds Elbakjans un “Ghetto Football” līderis Antons Semeņaks.

Raimonds Elbakjans, «Ghetto Family» dibinātājs: “9. sezonas sauklis ir “Piedalies!”. Nevar tā blakus līdzi just, tāpēc attīstam sevī spēju vienmēr būt aktīviem, stiprinot sevi godīgā spēlē! Tikai cilvēks, kurš ir atradis savu talantu saskaņā ar  savu  patieso vēlmi, var atbalstīt citus.” 

Arī šajā sezonā Ghetto Basket turnīri un spēles notiks bez tiesnešiem, mācoties savstarpējo cieņu un, jo īpaši, cieņu pret sievietēm. Ghetto Games kustība visu sporta veidu turnīros organizēs īpašas aktivitātes meitenēm pašapziņas  stiprināšanai, aicinot būt  aktīvām un veselīgām . Sportot Grīziņā un visos reģionos aicināts ikviens, neatkarīgi no vecuma.  Spēlētājam komandu sameklēs arī uz vietas reģistrācijā.

Viens no šīs sezonas jaunumiem ir „Ghetto Games brīvprātīgo Akadēmijas“ paplašināšanās Latvijas reģionos -  teju 70 pasākumus sezonā organizēs brīvprātīgo akadēmija, kura, pateicoties pašvaldību atbalstam šogad  darbosies ne tikai  Rīgā,  bet arī  Liepājā,  Cēsīs, Jēkabpilī un Ikšķilē. 

Ghetto Floorball  turnīros, kas Grīziņā notik katru otrdienu, plānots lielāks dalībnieku skaits nekā iepriekšējā sezonā. Viens no jaunumiem Ghetto Floorball turnīru ietvaros būs grupu nosaukums “GRANDI”, kā arī U13 un U16 grupas, nomainot iepriekš pieņemtos – “Elites” un “Chill” grupu nosaukumus. Platās treniņbiksēs spēlēt vairs nedrīkstēs un spēles laikā dalībnieki mainīsies ar laukuma pusēm.. 

Katru trešdienu Grīziņkalnā tāpat kā līdz šim notiek Ghetto Football. 19. jūlijā pirmo reizi Latvijā norisināsies Starpautiskais turnīrs ielu futbolā. Plānots, ka to apmeklēs vairāki simti skatītāju un turnīram tiks pieteikts liels dalībnieku skaits – tajā piedalīsies spēlētāji no 10 dažādām Eiropas valstīm.. Turnīrā dalībnieki sacentīsies gan „3 pret 3“ un „Panna 1x1“ formātos, gan Freestyle kategorijā. Latvija ir kļuvusi par divkārtējo Eiropas čempioni futbolā, uzvarot gan 2015., gan 2016. gadā „European Soccer Championship“ turnītā Vācijā. Starptautiskajā turnīrā tiks uzlabots turnīra nolikums, lai pasākums kļūtu par svētkiem visiem atnākušajiem. Savukārt Ghetto Games akadēmija Liepājā organizē Ghetto Football pasākumu 12.augustā Liepājā.

Jau no pirmās Ghetto Games sezonas, katru ceturtdienu Grīziņkalnā notiek Ghetto Basket turnīri. Ņemot vērā      iespēju, ka ielu basketbols tiks iekļauts Olimpisko spēļu sastāvā,  visi Ghetto Basket turnīra dalībnieki un spēļu    rezultāti tiks publicēti un reģistrēti “FIBA 3x3 Planet” mājaslapā. Reizi mēnesī Ghetto Basket ietvaros tiks aizvadīti arī ratiņbasketbola strītbola turnīri.  Savukārt 13. jūlijā norisināsies pirmais internacionālais “Street Basket” turnīrs Grīziņkalnā – Road to Moscow Open. Ghetto Basket turnīros tiks mainīts arī grupu sadalījums – tajos dalībnieki tiks iedalīti U12, U14, U16, 17+, Old school (40+) un meiteņu grupās, kā arī turnīru jaunākās grupas – U12, U14 un U16 – spēles aizvadīs ar tiesnešiem. Lielākie basketbola svētki ārpus Grīziņkalna sporta kompleksa norisināsies Cēsīs (22. jūlijā). Reģionālie turnīri notiks Jēkabpilī (20. maijā), Ogrē (27. maijā), Krāslavā (22. jūlijā)  Bauskā (5. augustā), Saldū (12. augustā) un Kuldīgā (26. augustā).

Brīvrunu batls jeb pasākums ar nosaukumu „Štuka par bazaru“ šī gada 15. jūnijā pulcēs Latvijas labākos un talantīgākos frīstaila meistarus, kuri savā starpā sacentīsies par galveno balvu – 1000 EUR vērtu naudas prēmiju. Dalībnieki savas frīstaila prasmes apliecinās vairākās kārtās, kur katrā no tām tiks noteikts temats, kurš dalībniekam ir prasmīgi jāapspēlē. 

26. jūnijā un 28. augustā norisināsies viens no skarbākajiem, bet godīgākajiem projektiem Ghetto Games ietvaros – Ghetto Fight. Šie pasākumi ir pierādījums tam, ka cīņas nav tikai veids, kā apliecināt savu fizisko, bet arī morālo spēku. Tā ir vieta, kur jaunie cīkstoņi pierāda ne tikai savu izveicību, bet arī godīgas spēles stratēģiju un cilvēcību pāri visam.

Viens no vizuāli krāšņākajiem un interesantākajiem basketbola notikumiem Ghetto Basket ietvaros būs starptautiski atzītais pasākums „Ghetto Kings of Air“, kas notiks šī gada 11. jūlijā. Pasākumā savas prasmes un virtuozitāti bumbas triekšanā grozā no augšas pierādīs Pasaulē, Eiropā un Latvijā atzītie labākie „dankeri“. Galvenā balva šajā pasākumā ir 1000 EUR vērta naudas balva, tāpēc skatītāju priekšā „dankošana“ tiek pacelta jaunā līmenī.

No 28.-30.jūlijam Venstpilī notiks vērienīgākais ielu sporta un kultūras festivāls GGFEST, kurā plānota 1500 atlētu dalība no 25 pasaules valstīm. Pirmo reizi tā ietvaros norisināsies  Baltijas alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu olimpiāde.

Ghetto Games ir lielākā ielu sporta un ielu kultūras kustība Austrumeiropā, kuras mērķis ir attīstīt cilvēkus fiziski un morāli. Ghetto Games pulcē ap 12 000 unikālo dalībnieku ik gadu un vairāk kā 200 000 skatītājus savos pasākumos un aktivitātēs. Tā ir platforma savu spēju pilnveidošanā neatkarīgi no izcelsmes, sociālās grupas, tautības, rases un politiskās pārliecības. Jauniešu veidotais saturs Ghetto TV sasniedz miljoniem skatītāju internetā un pasaules mediju vidē. Kustības pamatvērtības ir mīlestība, draudzība  un līdzcietība.

Ghetto Games atbalstītāji:

Partneri: Rīgas Dome, Rīgas Brīvosta, Latvijas Nafta.

Sadarbības partneri: Bite, Latvijas universitāte, Live Rīga,  Maxima, Latvijas Tautas Sporta asociācija, AS Putnu fabrika “Ķekava”, Laima.

Atbalsta: Mangaļi, Būvniecības ABC, Krown.

Ghetto Basket draugi: Latvijas Basketbola savienība, adidas, Probasketball veikals.

Ghetto Floorball draugi: Latvijas Florbola savienība, Sporta punkts veikals.

Ghetto Football draugi: Latvijas Futbola federācija, Nike, Eurolife Technologies, Rickberry, Lampa.

Ghetto Games akadēmijas draugi: Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Pašvaldību atbalsts: Ventspils, Jūrmala, Cēsis, Krāslava, Smiltene, Saldus, Jēkabpils, Ogre, Liepāja, Bauska, Kuldīga, Rēzekne, Ikšķile.

Informē TV24, JCDecaux, Draugiem.lv TVNET, OK!, Otrkito, Kas Jauns, Sīrups, Pastaiga, Young.lv, Sportacentrs.com, Sporta avīze, young.lv, gorod.lv.


Laura Dabare Interesanti

TOP-6 sporta nodarbības, ko gribētu izmēģināt Latvijas iedzīvotāji

Saskaņā ar sporta apģērbu zīmola 4F veikto pētījumu* vairums Latvijas iedzīvotāju vēlētos..

Noskaidrots, cik fiziski aktīvi ir Latvijas skolēni un viņu vecāki

Vairums Latvijas skolēnu, viņu vecāku un skolotāju ikdienā kustas par maz un lielākoties neizpilda..

Ineta Radeviča skaidro, kāpēc bērnam vajadzētu nodarboties ar sportu?

Jebkuras fiziskās aktivitātes - gan komandu sports, gan individuālās nodarbības - ne tikai uzlabo..

Latvijas sporta veidu tops 2016

Populārākais sporta veids Latvijā 2016.gadā bija vieglatlētika un skriešana, liecina mediju aģentūras..

Sporta ziņas

Aicina riteņbraucējus vienoties Neatkarības dienas velobraucienā

Jau nākamnedēļ, 4. maijā, par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 27. gadadienai..

Jūrmalas sporta svētkos apbalvoti spēcīgākie nūjotāji un skrējēji

Ar vērienu norisinājās „Jūrmalas pavasara sporta svētki”, kuros uzvaras laurus plūca vairāki..

Pauls Jonass Aizputē piedalīsies Latvijas čempionātā motokrosā

29. un 30. aprīlī, Aizputē, tradīcijām bagātajā Misiņkalna moto trasē būs redzami labākie..

ŠONEDĒĻ 200 STARPTAUTISKI ATZĪTI SPORTA ZINĀTNIEKI PIEDALĪSIES 10.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCĒ RĪGĀ

Lai dalītos jaunākajos sporta zinātnes pētījumos, kas veicina sportisko rezultātu izaugsmi augstu..

Zāles futbola un galda tenisa zibensturnīrs Lielvārdē

Lielvārde novada Sporta centrā, kustības mēnesi noslēdzot notiks zāles futbola un galda tenisa..

Sporta notikumi

Amatieru turnīrs

Uzturi sportisko formu arī garo brīvdienu laikā! Piesaki savu komandu pludmales volejbola vīriešu..

Līvānu novada pavasara kross

HoReCa turnīrs pludmales volejbolā

12. martā “Brazīlijā” notiks pludmales volejbola “HORECA turnīrs” bārmeņiem, viesmīļiem..

Amatieru turnīrs pludmales volejbolā

26. februārī, plkst 11:00 sporta centrā "Brazīlija" norisināsies Amatieru turnīrs pludmales volejbolā. Atrodi..

MIX turnīrs "Dāmas izvēlas"

“Dāmas izvēlas” ir viens no jautrākajiem un atraktīvākajiem pludmales volejbola turnīriem "Brazīlijā". Šim..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!