Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Latvijas sporta veidu tops 2016

Populārākais sporta veids Latvijā 2016.gadā bija vieglatlētika un skriešana, liecina mediju aģentūras Mindshare veiktā pētījuma rezultāti. Tālāk topā seko 2014.gada līderis futbols, trešajā vietā nemainīgi ir volejbols un pludmales volejbols, kam seko basketbols. TOP5 noslēdz riteņbraukšana (t.sk. BMX), pirmo reizi kopš 2009.gada atstājot hokeju ārpus populārāko sporta veidu piecinieka. Jāpiebilst gan, ka hokejs arvien ir skatītākais sporta veids Latvijā.

Pētījums “Latvijas sporta veidu tops” tiek veikts jau sesto reizi. Tā mērķis ir noteikt dažādu sporta veidu popularitāti Latvijā. Šogad analizēti 55 dažādi sporta veidi un to grupas, apskatot daudzveidīgus sporta dzīves aspektus: iedzīvotāju līdzdalība sportā, katra sporta veida statistiskos rādītājus, kā arī sporta auditoriju TV un internetā.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, sporta departamenta direktors Edgars Severs uzsver:  “Atzinīgi vērtēju mediju aģentūras veikto pētījumu par Latvijas iedzīvotāju iecienītākajiem sporta veidiem. Šāda rakstura pētījumi ļauj uz sportu paskatīties no cita rakursa. Pētījuma rezultāti spilgti parāda to, kā korelē, piemēram, Latvijas sportistu sasniegumi ar to, kas ir populārākais vai skatītākais sporta veids, un kā tas mainās. Uzskatu, ka popularitātes objektīva mēraukla ir iedzīvotāju ikdienas sportošanas paradumi. Vieglatlētikas, skriešanas un, piemēram, riteņbraukšanas masveidība tam ir apliecinājums. Par to liels prieks ir arī mums, sporta politikas veidotājiem. Tāpat priecē, ka procentuālā izteiksmē progresē rādītājs, kas raksturo iedzīvotāju sportošanas biežumu. Tostarp vēlos uzsvērt, kā pētījums un tā rezultāti var būt noderīgs instruments arī sporta nozares atbalstītājiem, jo diezgan objektīvi parāda tirgus situāciju un iedzīvotāju paradumus.”

“Latvijas sporta vide ir ļoti plaša un daudzveidīga – mēs zinām, ka hokejs, futbols, basketbols vienmēr ir bijis populārs – bet ir vēl daudz citu sporta veidu, kuri ir iecienīti šaurākās sabiedrības grupās. Lai noskaidrotu pilnīgu ainu par sporta dzīvi Latvijā, katra sporta veida popularitāti un sabiedrības iesaisti, pētījumā esam apkopojuši pēc iespējas plašāku informācijas apjomu - dažādus statistikas datus un iedzīvotāju aptaujas datus. Šī informācija ir ļoti noderīga sporta dzīves organizētājiem un sponsoriem, lai izvērtētu un salīdzinātu katra sporta veida sniegumu un potenciālu,” atzīmē Mindshare biznesa plānošanas vadītājs Baltijā Aivars Šmits.

Jāatzīmē, ka vieglatlētika un skriešana pētījumā analizētas kopā, un to līdera pozīciju topā nodrošina tas, ka iedzīvotāji 2016.gadā gan labprāt sekojuši līdzi šim sporta veidam, tostarp, Latvijas sportistu panākumiem, gan arī labprāt ar to nodarbojušies paši.

Vieglatlētika un skriešana pētījumā izceļas arī jautājumā par populārākajiem sporta pasākumiem, kur numur viens ar 73% atpazīstamības ir Lattelecom Rīgas maratons. Citi populārākie sporta pasākumi ir Ghetto Games (57%), Stipro Skrējiens (54%) un Rīgas velomaratons (53%).

Turklāt “Gada sportista” balvu, pēc iedzīvotāju domām, visbiežāk būtu pelnījusi saņemt tieši vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, kura to arī ieguva svinīgā ceremonijā pagājušā gada nogalē. Kā “Gada sportisti” salīdzinoši bieži minēti arī skeletonists Martins Dukurs, basketbolists Kristaps Porziņģis, svarcēlāja Rebeka Koha, paralimpietis Aigars Apinis un arī Latvijas paralimpieši kopumā. Jāpiebilst, ka arī basketbolists Kristaps Porziņģis pērn saņēma “Latvijas Gada balvu sportā 2016”.

"Ar šo pētījumu Mindshare nostiprina savas pozīcijas kā viens no vadošajiem sporta mārketinga konsultāciju uzņēmumiem Latvijā. Situācijā, kad pieaug fanu un sponsoru prasīgums, šādi salīdzinoši “atskaites punkti” ir ļoti svarīgi. Šis pētījums, iespējams,  ir labākais  veids kā atbalstītāji var izmērīt atdevi savām investīcijām augsto sasniegumu sportā. Turklāt tas sniedz iespēju izvērtēt arī dažādu tautas sporta pasākumu popularitāti un mediju reitingus. Pētījuma rezultāti liecina, ka tādi uzņēmumi kā, piemēram, Lattelecom, LMT, Latvijas Gāze, ir ļoti pareizi izvēlējušies atbalstāmos sporta projektus. Tā kā pētījumu veicam jau sesto reizi un dati ir pieejami arī par iepriekšējiem periodiem, ir iespējams izsekot sporta veidu attīstības dinamikai ,” stāsta pētījuma iniciators Andris Blaka.

Kā liecina aptaujas dati, 62% Latvijas iedzīvotāju pēdējā pusgada laikā vismaz reizi mēnesī ir sportojuši, tostarp 42% to darījuši vismaz reizi nedēļā. Aktīvāki ir vīrieši, gados jaunākie respondenti, latvieši un respondenti ar augstākiem ienākumiem. Sporta veidi, ar kuriem iedzīvotāji nodarbojušies visbiežāk, ir peldēšana, skriešana un riteņbraukšana. Bet galvenie iemesli, kas kavē sportot biežāk, izrādījušies laika (48%) un motivācijas (31%) trūkums, kā arī veselības stāvoklis (22%).

Vēl aktīvāk nekā sportojot paši, iedzīvotāji sporta dzīvē iesaistās sekojot līdzi saviem iemīļotajiem sporta veidiem. Vairums aptaujāto jeb 78% norādīja, ka seko līdzi vismaz vienam sporta veidam vai nu medijos, vai vērojot to klātienē. Kā jau minēts, skatītākais sporta veids Latvijā nemainīgi un pārliecinoši ir hokejs. Tam seko futbols un volejbols (īpaši pludmales volejbols). Savukārt skatītākie sporta notikumi televīzijā 2016.gadā bija KHL spēļu translācijas, Vasaras olimpiskās spēles Riodežaneiro un pasaules čempionāts hokejā.

Pētījums sniedz atbildes arī uz šādiem jautājumiem: kuri uzņēmumi cilvēkiem asociējas ar Olimpisko kustību Latvijā; kāda ir uzņēmumu - sporta veidu atbalstītāju atpazīstamība Latvijas iedzīvotāju vidū; kuras ir populārākās sporta komandas; kādas sporta TV pārraides piesaista visplašāko auditoriju; kādi ir iecienītākie sporta zīmoli u.tml.

Par pētījumu „Latvijas sporta veidu tops 2016”:

Latvijas iedzīvotāju iecienītāko sporta veidu pētījums tiek veikts jau sesto gadu. Šogad to īsteno mediju aģentūra Mindshare.

Pētījumā izmantoti arī  Kantar TNS, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes un portālu delfi.lv un tvnet.lv apkopotie dati. Pētījuma mērķis ir noteikt dažādu sporta veidu popularitāti Latvijā, kopumā apskatot 55 nozīmīgākos sporta veidus un to grupas.  Interesanti

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Kas jāņem vērā skrienot naktī - elites sportistu ieteikumi

Tradicionāli skriešanas sacensību starti tiek doti dienas pirmajā pusē un aktīvi skrējienu dalībnieki..

Ultramaratonistes Almas Vītolas padomi, kā iemīlēt skriešanu un vienmēr finišēt

Ultramaratoniste Alma ir izcils piemērs, kā paveikt šķietami neiespējamo. 260 kilometru skrējiens..

Latvijas iedzīvotāji, kļūstot vecāki, labprātāk nodarbojas ar sportu kompānijā un no rītiem

Kā liecina sporta apģērbu zīmola 4F pētījums*, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (65%) izvēlas..

Sporta ziņas

Pētīs, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Kvalitatīvs miegs ir viens no būtiskākajiem bērna attīstību un augšanu ietekmējošajiem faktoriem,..

Rīgas rudens rogainings svētku noskaņās piepilda Pārdaugavu

Sestdien, 18.novembrī, pie tirdzniecības centra “Spice Home” norisinājās tradicionālais Rīgas..

Latvijas izlases dosies cīņā par Eiropas kērlinga čempionāta

Eiropas kērlinga čempionāts Sanktgallenē, Šveicē no 17. līdz 25.novembrim šogad uzņems 20 sieviešu..

Valmieras badmintona klubs uzvar Latvijas kluba komandu čempionātā

12.novembrī Ozolniekos tika noskaidrota Latvijas čempionvienība badmintonā klubu komandām. Šogad..

Sadarbībā ar tenisisti tapis Aļonai Ostapenko veltīts pastmarkas bloks

Sadarbībā ar Latvijas slavenāko tenisisti un Latvijas Tenisa savienību Latvijas Pasts izdevis Aļonai..

Sporta notikumi

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

Magnum Amatieru turnīrs

Aicinām pludmales volejbola spēlētājus uz vīriešu Magnum Amatieru turnīru pēdējā jūlija svētdienā. Dalībniekiem..

Magnum Ielīgošanas turnīrs

“Dāmas izvēlas” ir mūsu jautrākais MIX turnīrs, kurā savu spēles partneri noskaidrosi tikai..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!