Aizmirsi paroli?
Reģistrēties

Sporta ziņas

Kā ir būt tenisistam jaunībā - intervija ar Dārtu Elizabeti Emuliņu

Sporta veidi: Teniss.
Lai izaugtu par pasaules klases tenisistu, ir vajadzīgs liels gribasspēks, tuvo cilvēku atbalsts un kopīga sapratne par to, kā sasniegt kāroto mērķi. Latvijas otrajai raketei U-16 vecuma grupā Dārtai Elizabetei Emuliņai un viņas ģimenei ir kopīgs mērķis un rīcības plāns par to kā ielauzties pasaules tenisa spicē. Jau no pašām jaunākajām vecuma grupām Emuliņa ir starp labākajām Latvijas tenisistēm. Viņa ir vairākkārtēja valsts jauniešu čempione, regulāra Latvijas jauniešu izlases dalībniece, kā arī dažādu starptautisku sacensību uzvarētāja. Dārtas Elizabates tuvākie plāni saistās ar dalību dažādos starptautiskos junioru turnīros, tomēr tālu aiz kalniem vairs nav laiks, kad Emuliņa sāks dalību starptautiskajos pieaugušo turnīros un sāks lauzt ceļu uz pasaules tenisa virsotnēm.

Kā sāki trenēties tenisā?

Tenisā sāku trenēties tāpēc, ka mana ģimene vienmēr ir bijusi sportiska un gan vecāki, gan vecākais brālis bija saistīti katrs ar savu sporta veidu. Es izvēlējos iet brāļa pēdās un spēlēt tenisu, jo man tas vienmēr bija paticis un interesējis.

Cik gados sāki trenēties?

Trenēties sāku 6 gadu vecumā.

Kad sāki piedalīties sacensībās?

Pirmajās sacensībās piedalījos 7 gadu vecumā.

Pirmais treneris?

Irina Gudele

Kas Tevi trenē tagad?

Pašlaik mani trenē Daiga Juška un mans tētis – Raimonds Emuliņš.

Kāda ir ģimenes nozīme Tavā tenisa karjerā?

Ģimenei manā tenisa karjerā ir ļoti nozīmīga loma – tētis un brālis ir tie cilvēki, kuri mani kā tenisisti pazīst vislabāk un zina, kas man ir nepieciešams, lai sasniegtu labākos rezultātus tenisā. Viņi organizē manu treniņprocesu, sacensību grafiku, dod padomus, māca izprast savu spēli. Tētis vienmēr ceļo ar mani uz ārzemēm – ar viņu esmu visās sacensībās un treniņnometnēs. Mamma seko līdzi īpaši manai fiziskajai formai un lokanībai, bieži motivē tālākam darbam. Ģimene ir tie cilvēki, kuriem es pilnībā uzticos un zinu, ka viņi vienmēr darīs visu manas tenisa karjeras labā.

Kādi ir Tavi mērķi tenisā?

Man nekad nav paticis uz šo jautājumu atbildēt nosaucot konkrētu WTA reitinga pozīciju. Pat sasniedzot 1.vietu pasaulē, apstāties nevar. Es vienmēr esmu tiekusies būt pirmā, ar tādu domu es virzos uz priekšu arī tenisā. Tāpēc es teiktu, ka mans mērķis ir katrā treniņā, mačā, turnīrā – darīt visu, kas ir manos spēkos. Pēc katra mača, kuru es aizvadu paspiest pretiniecei roku, kā uzvarētāja. Tāds ir mans mērķis – vienmēr izdarīt to labāko dotajā brīdī un es ticu, ka tad rezultāts atnāks.

Vai jau no mazotnes zināji ko vēlies sasniegt?

Jā, vienmēr esmu uztvērusi tenisu kā procesu, ar ko es vēlos sasniegt daudz ko, nevis vienkārši kā laika kavēkli vai nenozīmīgu spēli.


Vai laika gaitā ir mainījusies motivācija tenisā?

Jā, bet tā ir tikai augusi! Lielā mērā manu motivāciju ietekmē katra reize, kad es redzu pa TV lielo turnīru uzvarētājus, apbalvošanas ceremonijas, kad čempioni paceļ sev virs galvas kausu. Tādos brīžos es jūtu vēlēšanos ko tādu piedzīvot arī pati. Motivē arī zaudējumi – pēc tiem es vienmēr jūtu, ka varu izdarīt daudz labāk. Tie dod arī tieksmi vairāk strādāt treniņos, lai nākamreiz nospēlētu labāk.

Pastāsti par savu standarta treniņa dienu!

Tajos mēnešos, kad ir skola, trenēties sanāk labi ja 2h vēlu vakarā pēc mācībām. Vasarā, ja esmu mājās, tad mēdz būt dienas, kad ir viens garāks treniņš – 3-4 stundas un fiziskais. Taču pārsvarā ir 2 treniņi pa divām stundām un fiziskais uz korta, mežā vai pie jūras. Lielākoties, ne treniņi, ne dienas grafiki nav katru dienu vienādi.

Cik bieži piedalies sacensībās Latvijā un cik ārzemēs?

Sacensībās Latvijā piedalos reti, taču gribu spēlēt LR pieaugušo vasaras meistarsacīkstes. Kādreiz, kad biju apmēram 10 gadus veca, sacensības Latvijā pa brīvdienām bija ikdiena! Ārzemēs sacensībās piedalos bieži. Pašlaik laiks paiet Vācijā spēlējot klubu mačus un trenējoties, bet sākoties vasarai spēlēšu ITF junioru turnīrus dažādās Eiropas valstīs.

Kāds, Tavuprāt, ir optimāls sacensību daudzums jaunam tenisistam?

Tas, protams, ir katram savādāk, taču, manuprāt, vismaz vienam turnīram mēnesī ir jābūt, lai būtu kam pakārtot treniņu gaitu un nezaudētu sacensību garu.

Vai seko līdzi tenisa notikumiem pasaulē?

Jā! Manā istabā ir televizors, kurš rāda tikai tenisu, tāpēc nekas cits man nemaz neatliek, un man tas patīk. Skatos spēles, kā spēlē labākie, lasu ziņas internetā un sekoju līdzi arī tenisistu ikdienas gaitām, ne tikai rezultātiem turnīros.

Vai Tev ir kāds tenisa elks?

Mans tenisa elks ir Rodžers Federers, jo viņš, manuprāt, ir gan tenisistu, gan vispār sportistu paraugs. Viņš ir cienījams gan savu fizisko, gan rakstura īpašību dēļ. Es apbrīnoju viņu gan spēles stilu, gan neskaitāmi daudzos panākumus, gan dzelžaino noturību, gan fizisko izturību. Viņam līdzināties ir gandrīz vai nesasniedzams sapnis. Viņš, manuprāt, ir labākais tenisists, kas jebkad ir bijis. Ticu, ka viņš vēl ilgi būs starp labākajiem pasaulē. Tenisists, kuru es cienu sportisko īpašību – neatlaidības, pacietības, izturības, spēka un pozitīvisma dēļ ir mans brālis, Rihards Emuliņš. Viņš man vienmēr ir bijis kā paraugs šīm īpašībām un arī neskaitāmas reizes ir devis ļoti noderīgus padomus.

Pašreiz vēl mācies Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā, kas nozīmē, ka Tev ir saspringts mācību un treniņu-sacensību grafiks. Vai un kā Tu tiec galā?

Jā, grafiks ir diezgan ciešs, bet es ar to tieku galā. Man vienmēr mācības ir padevušās viegli – vienmēr izdaru to, kas jāizdara, saskaņoju visu ar skolotājiem un mācos katrā brīvajā brīdī. Bieži vien sanāk mācīties līdz vēlai naktij, tomēr tā nav problēma. Manā skolā ir arī ļoti saprotoši un pretimnākoši skolotāji, kas visu padara vieglāku. Šogad manas sekmes ir tik labas, kā vēl nekad, par ko es esmu ļoti priecīga.

Kā Tu pavadi savu brīvo laiku?

Brīvo laiku man patīk pavadīt mājās atpūšoties – klausoties mūziku, lasot grāmatas, lietojot internetu vai skatoties televīziju. Ja ārā ir labs laiks, tad lēkāju pa batutu, dodos pastaigā ar suni gar jūru, vai braukt ar riteni – lielākoties viena, bet dažreiz ar kādu draudzeni. Ar mammu nedēļas nogalēs mēdzam braukt iepirkties vai uz kino. Lielākoties brīvo laiku pavadu viena vai ar ģimeni.

Kā Tu pavadīsi šo vasaru?

Šovasar lielāko daļu laika būšu ārzemēs – uz sacensībām, arī trenēties. Mājās arī dienas paies trenējoties ar brāli. Noteikti izlasīšu daudzas grāmatas. Varbūt kādu dienu satikšu draugus, došos uz jūru sauļoties un peldēties, vai uz pilsētu iepirkties. Vasaras beigās paredzēts atpūtas ceļojums uz Spāniju. Tomēr vasaru, kā jau ierasts, pavadīšu tenisā!

Novēlam veiksmi!Interesanti

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām - kā ķermenim palīdz teipošana?

Kaut gan vasara jau noslēgusies, siltais un sausais septembris mūs turpina lutināt, ļaujot izbaudīt..

Noskaidrots, kā fiziskās aktivitātes ietekmē skolēnu miega kvalitāti

Miegs ir viens no svarīgākajiem labas pašsajūtas un veselības priekšnoteikumiem gan pieaugušajiem,..

Praktiski padomi kopīgiem ģimenes treniņiem

Arī šogad ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas..

Kā vispareizāk uzņemt ūdeni sportisku aktivitāšu laikā?

Nav noslēpums, ka ūdens ir dzīvības un veselības pamats, nodrošinot organismam svarīgu procesu..

Sporta ziņas

Sākusies pieteikšanās LOK programmai "Sporto visa klase"

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin:..

Veiksmīgi aizvadīti Jūrmalas skriešanas svētki 2019

Svētdien, 14. aprīlī Majoru pludmalē jaukā gaisotnē un kuplā dalībnieku lokā norisinājies viens..

Noskaidroti Latvijas spēcīgākie badmintona klubi

Tērvetes novada sporta hallē 6. un 7.aprīlī notika Latvijas klubu komandu čempionāts badmintonā...

Enduro Ķesterciemā aicināti piedalīties arī visi motosporta entuziasti

13. aprīlī, Ķesterciema Bušu karjerā, Tukuma novada  Sēmes pagastā notiks ilgi gaidītā..

Sākas Latvijas Skolu šaha olimpiāde - spēlēs vairāk nekā 1000 skolēni

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px Helvetica} p.p2 {margin:..

Sporta notikumi

Mediķu turnīrs pludmales volejbolā

Pludmales sporta centrs "Brazīlija", sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību un “Ārsts.lv”,..

MIX turnīrs pludmales volejbolā

Janvāra pēdējā svētdienā sporta un izklaides centrā "Brazīlija" notiks enerģisks pludmales volejbola..

Turnīrs "Brazīlietis"

Ja svētdienai plāns vēl nav gatavs, un esi gatavs aktivitātēm un sportiskai pēcpusdienai, aicinām..

HoReCa turnīrs

Sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu Federācija - L.B.F un “bartending.lv” aicinām bārmeņus, viesmīļus..

Magnum MIX turnīrs

Pirmajā septembra svētdienā aicinām jaukta sastāva komandas bez vecuma vai sagatavotības līmeņa..

ReklāmasLauki ar zvaigznīti (*) jāaizpilda obligāti

Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts!